Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

echinacea - chyby v pěstování

< zpět
Autor: Barbora Kroutvorová 2022-07-17 23:24:01

Dobrý den,
před několika lety jsem vysadila několik trsů echinacey - fialové a bílé. Několik let krásně kvetla, ze semen se samy vytvořily další trsy, a pak se postupně trsy zmenšovaly..., až letos na záhoně nevzešel ani lísteček. Echinacea se úplně vytratila... Zůstaly jen suché klacíky, a ani těch není nijak mnoho. Všude čtu, jak je nenáročná, vděčná, snese vše a odmění se bohatým kvetením po celé léto. Tak by mě moc zajímalo, čím jsem ji mohla takhle \"umořit\"? Předem děkuji za odpověď. Barbora Kroutvorová
Srdečně zdrvím,

Autor: SPCH 2022-07-18 08:58:29

Barboro, asi měly nohy tzv. ve vodě-déle, než je pro ně zdrávo. O samovýsev Vás mohl připravit semenožravý opeřenec, taky při okopávce se občas mladé rostlinky snadno zamění za plevel a člověk se nechtíc o lecjakou kytku připraví sám. Používáte-li kůrový nebo štěpkový mulč, tak i ten není pro přirozené množení ze semen příznivý, působky, vznikající jeho rozkladem též nemusí být vhodné ani starším rostlinám.

Autor: Jana 2022-07-18 17:28:22

Dobrý den, záleží také na kultivaru, čím \"atraktivnější\" barva, vlastnosti, tím má obvykle krátší životnost. Upozorňoval na to i Ing. Hanzelka na přednáškách. Některé novinky z výsadby mizí již po 3 letech, max po 5. Moc se o tom nepíše, ale setkávám se s tím.

Autor: Ivan Dvořák 2022-07-19 21:27:53

Mokrá zima, deštivé jaro se skoky teplot, těžší půda, věk rostlin, šedá hniloba. No a ty odrůdy. Klasická růžová, možná i bílá jednoduchá jsou nejtrvanlivější. U mě odcházejí do tří let, nepřesévají se.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy