Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Desinfekce skleníku

< zpět
Autor: M+L Radci 2021-11-15 19:33:39

Prosíme o odpověď, je možné použít k desinfekci skleníku dusíkaté vápno a sirné svíce když jsou tam dvě hlavy révy? Velmi dobré stolní odrůdy, neradi bychom o ně přišli. V letošním roce se rozšířily svilušky na roubovaných okurkách. Děkujeme za odpověď.

Připojený obrázek: Desinfekce skleníku
Autor: Ivan Dvořák 2021-11-17 08:18:24

Dusíkaté vápno je na desinfekci půdy, ev. škůdce ve vajíčku někde ve vzdušném prostoru nejspíše neovlivní. No a jinak si půjčím větu z nějaké knihy, detektivky: \"Účinek kyanamidu na kořeny révy by mohl být fatální\". No a révu, konstrukci bych ošetřil spolu s révou, v době, kdy se na používají přípravky na likvidaci roztočů na révě.
A hlídal bych si sazenice okurek. Až se na nich škůdce objeví, je třeba zasáhnout. Je snadné si představit, že když ve skleníku v zimě použiju sirné svíce a dusíkaté vápno a v létě tam nebudu mít svilušky, ale není to ničím podložené, nemá to reálný základ.
Omlouvám se za svůj slovník, ale od začátku listopadu vždycky začínám číst české detektivky a ty formulace mi do toho textu padají samy.

Autor: Ivan Dvořák 2021-11-17 08:22:18

Ještě k té révě. Evidentně jí chybí základní živiny. Když vidím ty listy, doporučuji přihnojit. Podívejte se na příznaky deficitu draslíku, hořčíku. Na stránkách ČZS, v Odborné informace, Atlasy chorob a škůdců. https://www.zahradkari.cz/odborne/soubor/09_reva_vinna.pdf

Autor: Ivan Dvořák 2021-11-19 22:34:57

Mohl by se Vám líbit Atak fumigator

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

30. 11. 2021

Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

Pořídíme-li si živý jehličnan v kontejneru s úmyslem využít ho jako vánoční stromek, je důležité ho postupně přivykat na teplejší prostředí, pravidelně ho zalévat a rosit. Také povánoční návrat do venkovních podmínek musí být pozvolný.

zobrazit další rady a tipy