Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

clivie

< zpět
Autor: Jana Sabolová, členka ČZS 2014-01-22 11:45:05

Dobrý den! Zasychají mi konečky listů u clivií. Je to nedostatkem vláhy nebo nadbytkem? Dělají to i čerstvě přesazené i stará (je jich několik v květináči). V létě byly na zahradě v polostínu, teď jsou na schodišti v mezipatře rod. domu. Předem děkuji za odpověď! J.S.

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2014-01-23 08:23:02

Zasychání konečků listů nemusí být reakce na zálivku, může to být projev nedostatku živin, zejména draslíku. Přelití by se spíše projevilo v kořenech - zahnívaly by. Paradoxní je, že další projev - vadnutí listů - by byl podobný při přelívání /zahnívající kořeny, nedostatek vzduchu v půdě/ jako při malé zálivce. V prvním případě by byly kořeny v "blátě", v druhém by byly i kořeny měkké, zavadající. Podívejte se na kořeny, jestli po přesazení nezahnívají. Pokud ano, odstraňte je, kořeny zakraťte do živého, týden nezalévejte vůbec a poté rostliny držte spíše v suchu než v trvale mokrém substrátu. Suché období dává předpoklad k tomu, že vykvete.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Nové vydání časopisu Zahrádkář

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Poradna

Máte otázky ohledně zahradničení, pěstování rostlin, zahradní techniky nebo čehokoliv jiného? Naši čtenáři a odborníci vám rádi poradí!

přejít do poradny →

Kalendárium

1. 12. 2025

Prosinec pouští do zahrady zimu: „Račte vstoupit, madam“

Poslední měsíc roku, necelých 50 hodin průměrného slunečního svitu čili asi 2 % celoročního úhrnu, teplota půdy směřuje pod nulu. Ale také slunovrat, Vánoce, někdy i na sněhu.

zobrazit další rady a tipy