Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Které bylinky/rostliny na posílení imunity?

< zpět
Autor: Anežka 2021-07-20 09:20:19

Zajímalo by mě jaké byliny nebo rostliny pomáhají na podporu imunity. Znáte nějaké? Doposud jsem brala prakticky jen vitamín c ale chtěla bych zkusit něco nového.. jak posilujete imunitu vy?

Autor: SPCH 2021-07-20 12:54:47

Anežko, dlouhodobě česnek, cibule, pažitka, zelená cibulka, kedlubny, zelí-tedy já raději ve sladko-kyselém nálevu, ředkvičky, řeřicha, brambory, vlašské ořechy, jahody zahradní i lesní, veškeré modro a černoplodé ovoce-borůvky, ostružiny, josta, angrešt, maliny a i ovocné pálenky v mírném množství +rostlinné oleje, ale i trochu másla a sádla, pohyb na čerstvém vzduchu...

Autor: MantraKatka 2021-08-10 12:03:12

Česnek je skvělý, ale také vitamin D3 (slunce, kosti) , echinacea a ženšen. Slyšela jsem, že je také dobré kolostrum, tzv. prvotní mléko, které obsahuje spousty vitaminu a látek na podporu imunity. Dlouhodobě beru na imunitu doplněk Novirus, díky němu zatím žádné nachlazeni, únava ani nemoci.

Autor: J.Mal. 2021-09-15 10:28:28

ten novirus je celkem dobrý doplněk stravy. bral jsem ho 2 měsíce přes zimu a cítil jsem že mi pomohl ale vzhledem k tomu že mám imunitu řekl bych lepší než většina lidí tak jsem ho přestal užívat.

Autor: Ivan 2021-09-15 14:59:08

V životě jsem nevzal nic z toho co píšete, jím to co sezona dává, v zimě ponejvíce jablka a ředkvičky, hrozny. Přiměřeně se oblékám, párkrát za týden se pořádně zpotím při práci a nemám žádné potíže. I za chřipkových epidemií, kdy okolo mě prošlo denně 2- 5000 lidí (supermarket, na place), jsem nestonal. A to mám dost nadváhu. Únava? Ta musí přijít, po usilovné práci, nebo jiné činnosti. tím se tělo posiluje. Pokud máte cíl a jen tak se životem neplácáte, stačí i strava našich předků. Jíst to co zrovna je, i opakovaně. Třeba u vitamínu C má tělo zásobu na pár týdnů, takže když v zabijačkovém týdnu nečuchnete ani k ovoci, zelenině, nic se nestane. To by asi byla ostuda, kdybyste chroupali mrkev k jitrnici. A vlastně, pokud si k ní dáte porci brambor s petrželkou a (třeba spařenou, nebo tou bílou sladkou) cibulí navrch, ani vám hladina vit. C v těle neklesne. No a pokud nejíte dost na tuk bohatých mořských ryb, tak jako dospělí určitě překonáte odpor k rybímu oleji. Ten je teď opravdu důležitý. Tělo si ho, pokud mu dáte příležitost dost vyrobí jen v létě.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

30. 11. 2021

Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

Pořídíme-li si živý jehličnan v kontejneru s úmyslem využít ho jako vánoční stromek, je důležité ho postupně přivykat na teplejší prostředí, pravidelně ho zalévat a rosit. Také povánoční návrat do venkovních podmínek musí být pozvolný.

zobrazit další rady a tipy