Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Měsíček-padlí

< zpět
Autor: Bea 2022-10-27 10:41:47

Dobrý den..
Prosím jak bojovat proti padlí( bílé fleky) na bylinkách?
Např. Měsíček i heřmánek?
Květy už pak bohužel nevyužiju pro sběr. Děkuji

Autor: SPCH 2022-10-27 13:31:25

Bea-udržovat porosty nepřehoustlé, dopřát rostlinám slunné stanoviště.

Autor: Ivan Dvořák 2022-10-27 19:13:10

Padlí patří k podzimu. U mnoha bylinek máte napsáno, že se mají sklízet v plném létě, kdy je v nich co nejvíce aktivních látek. Pokud je chcete udržet do podzimu, je lepší mít je za oknem nebo někde na balkoně, terase. Tam jsou vlhkostní poměry dlouho spíše letní i v době, kdy v zahradě pod nimi vládne podzim. I na slunném stanovišti zůstávají po podzimní rovnodennosti a mnohdy již dříve takové vlhkostní poměry, že padlí prostě nastoupí. Jakmile se zlomí počasí a příkon slunce do stavu, kdy noční vyzařování tepla je vyšší než jeho denní příkon, přichází čas \"podzimních padlí\".

Autor: SPCH 2022-10-27 20:11:28

Ano, je to tak, jak píše p. Dvořák. S podobným povzdechem, který zde uvádí Bea jsem se setkal mnohokrát, rada, že si mají nasbírat květ včas je zamítnuta s tím, že se přece nebudou obírat o tu krásu...

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy