Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.
Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.
Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.
Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.
Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.
Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.
| Autor: Laďa | 2019-06-20 11:10:12 |
|
Je po postřiku proti mandelince nutné zachovat časový odstup pro postřik proti plísni bramborové? |
|
| Autor: Ivan Dvořák ČZS | 2019-06-20 11:24:37 |
|
Podle přípravku, 2-4 hodiny, aby postřik zaschl, nebo se do rostliny vstřebal, další postřik ho nesmyl. |
|
| Autor: Pepa | 2021-08-19 18:10:38 |
|
Proti plísni bramborové jsem používal osvědčený přípravek Kuprikol. Nyní se prý již nevyrábí. Jaké přípravky se nyní doporučují ? |
|
| Autor: Ivan Dvořák | 2021-08-20 16:25:42 |
|
Pokud se Vám osvědčil Kuprikol, můžete používat jiné měďnaté přípravky, které jsou na trhu. osobně používám jiné, výběr je tady: https://www.zahradkari.cz/odborne/soubor/10_brambory.pdf |
|
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.
Působí-li škvor viditelné škody na květech či ovoci, je možné tohoto nočního a vlhkomilného tvora chytat do pastí – do zavěšených hliněných květináčků, vyplněných senem nebo dřevitou vlnou. Pasti se škvory pak přemístíme k okrasným rostlinám, na kterých se vyskytují mšice.