Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Ochranná lhůta u postřiku Dithane DG Neotec účinná látka mancozeb 75%

< zpět
Autor: Marta 2020-07-11 08:46:17

Při používání výše uvedeného postřiku jsem narazila v návodech k použití na různě dlouhé ochranné lhůty u rajčat. Jeden uvádí 3 dny a druhý 21 dní. Může mně prosím někdo vysvětlit co je správné ? Vzhledem k velkému rozdílu .

Autor: Jiří Zahálka 2020-07-13 09:42:24

Je nutno dodržet předepsanou ochrannou lhůtu také u zeleniny, která se loupe? Konkrétně jde o postřik proti padlí u skleníkových okurek.

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2020-07-23 11:51:02

Pro Martu:
Dodržujte co je psáno. Otázka je jak staré přípravky jsou, jestli je to čisté Dithane, jaká je to formulace,nebo jestli je v přípravku nějaká další aktivní látka. Někdy hraje roli při stanovení ochranné lhůty i dávkování, způsob ošetření. Jiné mohou být údaje pro skleník, pole, pro určení sklizně (konzum, prům. zpracování).
Pro Jiřího:
Proti padlí jste nejspíše Dithane nepoužil. V principu existují dvě skupiny přípravků - kontaktní, což jsou přípravky ulpívající na povrchu a chránící tím, že dokonale pokryjí povrch a takové, které nějakým způsobem vnikají do rostliny - systémové, lokálně systémové translaminární. Tedy pohybující se rostlinou.
Prostě a jednoduše: řiďte se tím, co je psáno. Neuvažujte o obejití hygienických norem.

Podobně je to i se sklizní. Má-li se dodržet 14 dnů do sklizně, nejde obejít tento údaj tím, že plody či jiné užitkové části sklidíte za týden a ty pak stráví další týden v chladničce či více týdnů v mražáku.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

19. 4. 2024

Aby jiřinky, mečíky, sasanky a další naplno rozkvetly do krásy

Koncem měsíce vysazujeme v teplejších oblastech a podle vývoje počasí hlíznaté květiny, z nichž zejména jiřinky (Dahlia) krášlí zahradu po celé léto až do prvních podzimních mrazíků. Pokud chceme kvetení jiřin uspíšit, můžeme je přirychlit v teplejších podmínkách v květináčích.

zobrazit další rady a tipy