Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

černá ředkev-tvorba bulviček -přihnojení

< zpět
Autor: Jana 2022-10-28 16:15:32

Dobrý den, prosím o radu. Čím přihnojit černou ředkev, aby narostly pěkné bulvy. Mám ji ma záhonu po česneku. Přihnojila jsem 1x na list vegaflorem. Ředkev roste bujně, řekla bych že až moc. Bulvy tvoří, ale je nepoměr mezi bujností listí a kořenovou částí. Vím, že na sklizeň je dost času. Chtěla jsem zopakovat hnojení na list vegaflorem, ale bujnost listí mne znejistělo a uvažuji o kristalonu podzim. Jaká živina podporuje tvorbu bulviček? Moc děkuji za názor. Zahradka hnojena pravidelně kompostem, zelenina plodová roste skvěle a letošní mrkev díky deštivému září luxusní. Byla ob záhon od ředkve.

Autor: Ivan Dvořák 2022-10-31 18:56:30

Jak se krátí den, je čím dál tím méně světla, rostliny tolik nepřirůstají. Velké listy mohou být reakcí právě na ty podmínky. Rostlina na výrobu asimilátů potřebuje větší plochu listů, protože má na to během dne stále méně času. Limitním faktorem v tuto dobu není teplo a dostatek živin, ale dostatek světla. To třeba na Sicílii jim to roste o 107. Den tam má jinou délku.

Autor: Jana 2022-11-03 22:57:43

dobrý den, pane Dvořáku, děkuji, na Sicilii zahrádku nemám. Ředkev pěstuji už několik let, tak mne překvapilo, že letos roste jinak. Pravda, je to na jiné zahradě. Roky hnojené kompostem, takže jsem naopak čekala velké bulvy, ne hromadu lupení, je ještě šance, že řekdve narostou, mají ted cca 3 cm průměr, to není moc. Proto jsem se ptala na přihnojení. Děkuji.

počasí ve Středních Čechách nám přeje a obvykle ředkev sklízím až během prosince, podle počasí.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy