Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

poškození krytonoscem

< zpět
Autor: Jana 2022-07-08 12:10:27

dobrý den, chci se poradit ohledně ošetření kapusty, kadeřávku, zelí, ale i ředkvičky a rukoly proti krytonosci.

Cca před 14 dny jsem zjistila, že ředkvičky a rukola v podstatě obalena lezoucími \\\"brouky\\\". Na zahradu jezdím jen na víkend, týden před tím, pár dírek v listech, což jsem přisoudila dřepčíkům a neřešila.
Ředvičky a rukolu jsem vytrhala na kompost, kapustu, kadeřávek, zelí ošetřila spintorem. Ještě pořád nějací krytonosci jsou. Zabere třeba Karate? od 1. nefunguje do 10 nefunguje registr přípravků, takže jsem víc nedohledala.

Jen mne zarazilo, že odborné texty věnující se krytonosci varují před poškozením v březnu a dubnu a pak srpen září, že se objevuji dospělí jedinci.

Mou zahradu navštívili již koncem června a to masivně, takže mne to trochu znejistilo, jestli to byl krytonosec, podle fotek bych řekla ano, larvy jsem neviděla, na rostlinách hřadovali dospělci. Moc děkuji za radu, pokud se mi podaří během víkendu vyfotit brouka, přidám foto, případně poškození růžičkové kapusty.

Autor: Ivan Dvořák 2022-07-10 11:17:11

Krytonosec (řepkový?) se může stěhovat, nosatců je spousta.
Spintor zrovna není určený na brouky, žravé bere třeba Decis, Karate, Mospilan. Pokud nemáte dnes cestu do obchodu, ráno už by portál měl běžet.

Autor: Jana 2022-07-10 14:01:05

Pane Dvoraku, dekuji, podle fotek spis krytonosec ctyrzubi. Obchod dnes po ceste neni, zitra zaridim. Brouci zatim zmizely, jestli se znovu objevi, nasadim Karate, pripadne prolozim Mospilanem.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy