Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

okurkopapriky

< zpět
Autor: Jar.Konvalina 2008-03-18 12:21:56

Dostal jsem pár semen okurkopaprik (nevím jak se to přesně nazývá) a chtěl bych vědět. jak se to pěstuje.

Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS 2008-03-19 21:40:46

Je tomu poměrně dávno co jsme z redakce časopisu Zahrádkář hromadně rozesílali na vyžádání semínka této rostliny. Mezi zahrádkáři je známa spíše pod názvem Ačokča (Cyclanthera pedata). Rozeslali jsme tehdy přes tisíc dopisů vždy s několika semínky. Rostlina je již odzkoušená a celkem spolehlivá. Na webu o ní najdete mnoho informací včetně nabídky osiva. Je proto zbytečné abych zde opisoval jiné weby - doporučuji stránky věnované jen ačokče http://achocha.unas.cz/ a pak nabídku u fy. SEMO http://www.semo.cz/homegardencz/index.php?s=&druhid=1781&Acokca.

Autor: Zdenda 2009-03-04 20:58:53

roste to samo

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Nové vydání časopisu Zahrádkář

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Poradna

Máte otázky ohledně zahradničení, pěstování rostlin, zahradní techniky nebo čehokoliv jiného? Naši čtenáři a odborníci vám rádi poradí!

přejít do poradny →

Kalendárium

1. 12. 2025

Prosinec pouští do zahrady zimu: „Račte vstoupit, madam“

Poslední měsíc roku, necelých 50 hodin průměrného slunečního svitu čili asi 2 % celoročního úhrnu, teplota půdy směřuje pod nulu. Ale také slunovrat, Vánoce, někdy i na sněhu.

zobrazit další rady a tipy