Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.
Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.
Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.
Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.
Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.
Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.
| Autor: Vilda | 2010-10-05 19:02:28 |
|
Ve foliači 2,5x4,5m jsem dnes po setřásaní paprikami posbíral 15 housenek, světle zelených vel. asi 4x40mm, které již delší dobu hodují na listech i plodech paprik. To poškození je dost značné. Podle různých katalogů motýlů na internetu jsem housenky identifikoval jako housenky běláska řeoivého. Zpětně si uvědomuji, že tito motýli na zahrádce pobývajíi, po deštích sají vodu na zemi a poletují také ve fóliáči. Podle získaných informací má tento motýl několik generací za sezonu a poslední, srpnová má být nejškodlivější. Ptám se, jestli je v té době možná nějaká ochrana, když už probíhá sklizeň ? Z košťálovin pěstuji jen rané kedlubny a brokolici a na nich jsem se s housenkami nesetkal. |
|
| Autor: Miloš Kožešník, ústředí ČZS | 2010-10-06 13:45:00 |
|
Dobrý den, |
|
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.
Poslední měsíc roku, necelých 50 hodin průměrného slunečního svitu čili asi 2 % celoročního úhrnu, teplota půdy směřuje pod nulu. Ale také slunovrat, Vánoce, někdy i na sněhu.