Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

plíseň na vinné révě

< zpět
Autor: Petr Pokorný 2022-09-25 21:05:18

Dobrý den, každoročně mi hrozny napadne tahle plíseň. Nevíte prosím, jak se jmenuje a co proti ní působí? Díky, Petr Pokorný

Připojený obrázek: plíseň na vinné révě
Autor: Ivan Dvořák 2022-09-29 20:06:39

Nejspíše jde o šedou hnilobu. Ale tohle nevzniklo během několika dnů a v takovém stavu to nejde řešit.
Tohle fórum bylo dříve na adrese zahradkari.cz. Tam najdete v sekci Odborné informace Atlasy chorob a škůdců a další informace doplňující časopis (Kalendárium, Denní rady do zahrady), obyčejně od jiných autorů. Tam uvidíte i choroby révy. V ranějším stádiu než jak nám představujete tu shnilou hromádku. Protože tohle finále, na kterém se mohlo podílet více faktorů. Třeba to začalo plísní révy nebo možná padlím, bílou hnilobou...
Když už problém (chorobu či jindy i škůdce) s pomocí Atlasu pojmenujete a budete chtít více informací, můžete se podívat na stránky zvané Rostlinolékařský portál. Myslím si že poznat a pochopit jak se chová nepřítel, je základem úspěšného boje proti němu.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy