Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

žloutnutí

< zpět
Autor: Jitka Hejdová 2021-09-30 17:52:14

Víno již od léta žloutne a hrozny, které by měly být modré, se stále nevybarvují. O jakou chorobu prosím jde a co se s tím dá dělat? Děkuji.

Připojený obrázek: žloutnutí
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2021-10-01 07:24:48

Řekl bych deficit ve výživě, najděte si na https://www.zahradkari.cz/odborne/soubor/09_reva_vinna.pdf.

Autor: SPCH 2021-10-01 07:54:35

Mnoho lidí podceňuje přípravu půdy, ve spěchu jdou cestou nejmenšího odporu, motyky a rýče rezaví v koutě. Mladé rostliny se chvíli vyvíjejí obstojně jsa vybavené žloutkovým váčkem z pěstíren, ale časem narazí na tvrdé stěny a dna výsadbových jamek. Malé procento pěstitelů pak v dobrém úmyslu naopak péči přežene, přehnojí, ulije.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

30. 11. 2021

Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

Pořídíme-li si živý jehličnan v kontejneru s úmyslem využít ho jako vánoční stromek, je důležité ho postupně přivykat na teplejší prostředí, pravidelně ho zalévat a rosit. Také povánoční návrat do venkovních podmínek musí být pozvolný.

zobrazit další rady a tipy