Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

pěstování jahod

< zpět
Autor: Jarda 2009-06-03 14:04:15

Dobrý den,
je lepší jahody pěstovat na folii nebo bez ní.

Autor: Miroslav Šmoranc,ČZS 2009-06-04 11:48:02

Vážený pane Jardo,
jakou zvolíte technologii pěstování jahod je zcela na Vás, ale folie při pěstování jahod se již tak ve velké míře nepoužívá, je nahrazována černou netkanou textilií. Netkaná textilie dostatečně propouští závlahovou a dešťovou vodu, folie ji nepropouští, často se v porostu tvoří kaluže. Folie nebo textilie má výhodu, že podporuje růst a vývoj rostlin a asi o čtyři dny urychluje sklizeň, zároveň zabraňuje růstu plevelů. Nevýhoda je v tom, že když se půda neobdělává, obnažuje se kořenový krček, který může zasychat a rostlina pak následně odumírá. Při založení porostu jsou i vyšší náklady a založení porostu je pracnější proti klasickému pěstování , ale zase odpadá obdělávání půdy a boj proti plevelům. Přeji pěkný den.

Autor: Jarda Čampulka 2009-06-23 16:43:14

Už nělikerou sezónu se nám pod jahodami v kořenovém systému objevují ani ne milimetroví pavoučci, kteří za nějaký čas rostlinu nadzvednou a ta uschne, zhyne. Letos jsme to měli na dvouletkách, my totiž jedeme jahody jen do dvou let, pak obnovujeme sadbu a měníme stanoviště. Statné rostliny, mechanicky dobře ošetřené, výborně odkvetly a odrodily (perfektní ovoce) a teď, když připravujeme rostliny na množení se zase objevily ty malé mrchy. Jsou i poměrně rychlí (ti pavoučci, brouci, nebo co je to za šmejd), takže je ani nestačím vyfotit. Zdá se, že se objevují spíše v období beze srážek... na internetu jsem nenašel nic, co by se tomu podobalo. To neznamená, že na internetu nic není - to jen já nevím, kde hledat. Chemické ošetření jsme zatím nezkoušeli, není nám jasné, proti čemu máme bojovat.

Otázky mám dvě, kdybyste našel chvilku a chuť :

1. co to je ?
2. co s tím ?

Zdraví vás


Čampulka, Lovosice

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

19. 4. 2024

Aby jiřinky, mečíky, sasanky a další naplno rozkvetly do krásy

Koncem měsíce vysazujeme v teplejších oblastech a podle vývoje počasí hlíznaté květiny, z nichž zejména jiřinky (Dahlia) krášlí zahradu po celé léto až do prvních podzimních mrazíků. Pokud chceme kvetení jiřin uspíšit, můžeme je přirychlit v teplejších podmínkách v květináčích.

zobrazit další rady a tipy