Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

choroby jahodníku

< zpět
Autor: Vlasta 2019-05-13 23:24:34

Dobrý den, jahody měly houbovou chorobu v kořenech, použila jsem na podzim zálivku - polyversum a kamarádka mi poradila, že jahodník zalévá roztokem hypermanganu. Zkusila jsem to, jahody jsou krásné a čisté, ale dočetla jsem se, že hypermangan je toxický - můžeme je vůbec jíst? Děkuji za odpověď.

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2019-05-14 07:29:02

Ptejte se kamarádky. Přece by to kamarádka bez předchozího seriózního ověření informací o prostředku, který používá do produkční zahrady nedělala, že by ze své svobodné vůle neotrávila sobě a rodině - v tomto případě - jahody.

Autor: Zelený 2022-06-22 21:55:15

Takovou neužitečnou a arogantní odpověď bych zde nečekal. Naopak bych čekal, že zde zazní od pana Dvořáka jasná odpověď, zda se může použití hypermangánu, jako pro lidi velmi efektivního a užitečného desinfekčního prostředku, nějak negativně \"propsat\" do konzumační způsobilosti zeleniny, když ten roztok zůstane v zemi na záhonku a bude chvíli trvat, než se roztok naředí dešti, zálivkami a vsákne do nižších vrstev záhonu.

Autor: Ivan Dvořák ČZS 2022-06-23 07:53:35

Pane Zelený, já to nevím, kdybych to věděl, napíšu to sem. Nejsem zas tak velký brouk Pytlík. Takže paní mohla mít informace, které prostě neznám. Bývá to poměrně často, že se v komunitách využívají informace, které zná třeba jen soused na zahradě, třeba povoláním chemik nebo potravinář a pomalu je šíří do okolí. Často to trvá hodně dlouho, než se dostanou do obecného vědomí a tahle odpověď mohla v následné reakci přinést třeba i více informací, než byste čekal, chtěl.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

20. 4. 2024

Včelí pastva na zahradě: Jak rizikový je postřik chemií

Zahrádka ožívá květy jarních cibulovin, stromů a keřů. Pamatujeme na svých zahrádkách na včely s jarní pastvou, včelstva budou silnější a vaše zahrádka bude lépe plodit. K medonosným rostlinám patří kromě ovocných stromů např. rybíz.

zobrazit další rady a tipy