Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

co je to za keř

< zpět
Autor: Jana Kočková 2022-10-08 20:53:05

Před rokem jsem zakoupila v renomovaném zahradnictví sazenici kanadské borůvky, Při vysazování jsem v květníku objevila ještě jednu malou sazeničku (myslela jsem, že je to borůvka), kterou jsem také zasadila a pečovala o ní, protože byla pouze asi 15 cm vysoká. Přežila zimu, na jaře vyrazila a teď na podzim je vysoká víc jak metr. Myslím si, že to kanadská borůvka není. A nevím, co by to mohlo být. Jestli mám pokračovat v pěstování nebo keř zlikvidovat. Listy mi připadají zespodu trochu plstnaté. Díky za odpověď.

Autor: Jana Kočková 2022-10-08 20:55:07

Foto k dotazu.

Připojený obrázek: co je to za keř
Autor: Jana Kočková 2022-10-08 20:57:02

Ještě jedno foto.

Připojený obrázek: co je to za keř
Autor: SPCH 2022-10-09 06:22:16

Jano Kočková-snad jde o vrbu.

Autor: Jaroslava 2022-11-27 21:01:30

Totéž se stalo mně. U zakoupených kanadských borůvek se objevila tato rostlina, která se borůvce zpočátku podobala. Radovala jsem se, jak krásně roste, až jsem zjistila, že je to jíva. Odstraňte zavčas, mně to pak dalo dost práce, kořeny byly propojené s kořeny borůvky.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy