Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Sloupková Hrušeň

< zpět
Autor: Petr Tichý 2022-09-23 19:06:09

Dobrý den, prosíme o radu. Na jaře jsme zakoupili po rekonstrukci zahrádky tři sloupkové jabloně a jednu sloupkovou hrušeň. Zhruba v půlce léta se na listech hrušně udělali skvrny, které mají na druhé straně porost. Hrušeň jsme ošetřili a přes to se to stalo. Poraďte mi prosím o jde a jak tomu zabránit? Děkuji Petr Tichý

Připojený obrázek: Sloupková Hrušeň
Autor: SPCH 2022-09-24 06:45:25

Petře, jde o rez hrušňovou, ošetřujte dříve, než jsou projevy očividné.

Autor: Petr Tichý 2022-09-25 12:56:49

Můžete mi prosím poradit kdy s ošetřováním začít a čím konkrétně? Jaké přípravky jsou na to vhodné? Děkuji Petr Tichý

Připojený obrázek: Sloupková Hrušeň
Autor: Ivan Dvořák 2022-09-29 19:52:43

Měďnaté přípravky na začátku a konci kvetení, někdy když kvete dlouho ještě jednou.
Přidám jednu informaci, kterou jsem psal jiné dotazující a stejnou moralitu:
Na adrese zahradkari.cz najdete v sekci odborné informace Atlasy chorob a škůdců a další informace doplňující časopis (Kalendárium, Denní rady do zahrady), obyčejně od jiných autorů.
Když už problém (chorobu a škůdce) s pomocí Atlasu pojmenujete a budete chtít více informací, můžete se podívat na stránky zvané Rostlinolékařský portál. Myslím si že poznat a pochopit jak se chová nepřítel, je základem úspěšného boje proti němu. Příroda není kuchařka, ve které je vše přesně na gramy, vše v ní se chová podle okolností, které zrovna panují.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy