Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Choroba broskví - žádost o pomoc

< zpět
Autor: František Mráz 2022-07-07 12:47:21

Dobrý den, na broskvoni odrůda Redhaven (stromek plodí druhým rokem) jsem dnes objevil plody poškozené nějakým klejotokem. Prosím o radu co je to za chorobu a jak s tím bojovat. Na internetu jsem v chorobách broskvoní nikde takový případ nenašel. V příloze posílám foto pro lepší poznání. Předem děkuji. S pozdravem František Mráz, Strážkovice 121, 374 01 Trhové Sviny, tel. 603 793 174.

Připojený obrázek: Choroba broskví - žádost o pomoc
Autor: Ivan Dvořák 2022-07-07 20:10:56

Strupovitost a klejotok. Obojí souvisí s počasím. Nadměrné srážky, třeba i jen mírné poškození kroupami, ostrým deštěm nebo škůdci, nebo jen nedostatek vápníku mohou ten klejotok vyvolat.
Jestli jste pod broskvoň nezakopal nějaký zdroj vápníku, může to být klidně to druhé. V Trhových Svinech nejspíše moc vápníku v půdě není. Ale mají tam dobré sofbalisty.

Autor: SRT 2022-07-07 20:11:54

https://www.zahradkari.cz/odborne/index.php?str=124

https://www.zahradkari.cz/odborne/soubor/04_broskvone_merunky.pdf

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy