Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Novější odrůdy slivoní

< zpět
Autor: Josef Kubeš 2022-10-14 23:25:30

Dobrý den,
máte již někdo zkušenosti s novějšími odrůdami slivoní např. Haroma, Jofela nebo Joganta? Začal jsem obměňovat slivoně v sadu, kde byly v podstatě jen staré stromy asi Domácí. Zkusil jsem Tegeru, jako ranější odrůdu, a chtěl bych pokračovat nějakou novější a odolnější alternativou k Domácí, kterou si samozřejmě také nějakou nechám

Autor: Mikola 2023-10-29 10:40:29

Odpovídám až nyní - loni bylo zkušeností méně. Joganta je u mne hodně výkonná, (Polabí - černozem) chuť vynikající, krásná žlutá dužnina, sladká, vyrovnaná chuť, není to typická švestka, ale chutnala u nás všem. Šarku není třeba řešit, ale zdá se mi citlivá na moniliózu.

Připojený obrázek: Novější odrůdy slivoní
Autor: Jana 2023-10-29 12:15:45

Dobrý den, takže Joganta chutná spíš jako bluma než švestka, domací poctivá švestka? Na povidla by šla? Děkuji

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

16. 4. 2024

Kdy vysazovat stálezelené listnaté dřeviny? Nejlépe v dubnu

Duben je ideální dobou pro výsadbu stálezelených listnáčů. Ceněny jsou díky své zeleni během zimy. Druhy okrasné i květem nebo plody budou ozdobou zahrady celý rok.

zobrazit další rady a tipy