Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Plody Čaporecká lepotica

< zpět
Autor: Miloslav 2022-08-17 11:18:08

Dobrý den. Plody zvenku vypadají krásně, ale po rozkrojení se u většiny vyskytuje od stopky sklovitost dužiny, která při dozrání hnědne a plod se začne kazit. Neví prosím někdo, čím to je.

Připojený obrázek: Plody Čaporecká lepotica
Autor: Miloslav 2022-08-17 16:24:16

Oprava : Čačanská lepotica, na prvním obrázku je již za hnědá dužnina, na druhém jen sklovitost bez zabarvení.

Připojený obrázek: Plody Čaporecká lepotica
Autor: SPCH 2022-08-17 19:18:05

Miloslave, takto postižené plody se vyskytují v létech s ostrým Sluncem, vysokými teplotami a s tím souvisejícím suchem. Mně se osvědčila silnější zálivka širší plochy pod stromy a keři- aktuálně slivoně, jabloně, hrušně, borůvky, maliny, ostružiny, lísky... Pak jsou plody ve větší kvalitě, ztráty nižší, dřeviny ze zálivky těží i v období po sklizni.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy