Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Řez švestky

< zpět
Autor: David Janeček 2022-07-07 12:27:25

Ahoj, prosím o radu, zda je tato Švestka správně stříhaná a případně jak to napravit. Děkuji.

Připojený obrázek: Řez švestky
Autor: Ivan Dvořák 2022-07-07 20:19:22

Nevím, jaký tvar by stromek měl ve výsledku mít, ale asi takhle: Zkrátil bych letošní přírůstky napůl a vše, co by náhodou vyrazilo na holých větvích bych nechal růst. Z tohohle úhlu pohledu není moc jasné, jestli má tvar stromku s terminálem, ale podle stínu by to tak mohlo být. Zachovejte zhruba přibližně stejnou výšku ostříhaného na těch třech kosterních větvích, i kdyby to mělo být přes polovinu, na terminálu ten prostřední výhon nechte o cca 15 cm vyšší než je ta polovina, zkuste ty druhé dva vyhnout, vyvázat do cca 60°odklonu.

Autor: SPCH 2022-07-08 07:27:54

Davide, pokud tam chcete mít terminál a případné další patro-patra, tak je nejvyšší čas začít ten terminál rovnat-např.pomocí vysokého kůlu.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy