Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

prořezání ryngle - kdy udělat?

< zpět
Autor: Vlastimil 2021-10-11 19:21:35

Dobrý den, rád bych prořezal ryngli, četl jsem že se to má ideálně dělat v době květu nebo po sběru plodů. Bylo by chybou to udělat teď? (půlka října)
Nebo to nebude mít na nic vliv?

děkuji

Autor: Vlastimil 2021-10-11 19:24:13

ještě doplňuji, že lokalita je BRNO

Autor: SPCH 2021-10-12 12:21:18

Vlastimile, v úvahu vezměte např.věk, velikost, výživový, zdravotní stav stromu, nutnost řezu s ohledem na případné překážení jeho části v pohybu osob, dopravní techniky, otěru o hodnotnější části budov, oplocení, výrazné nachýlení na stranu, kvůli kterému by hrozilo jeho zlomení, vyvrácení...Pokud se do toho zásahu pustíte nyní, dbejte prosím o pečlivé, důkladné ošetření vzniklých ran a ranek-podpoříte tím snazší přezimování. Taky úklid listí, plytké obrytí pod korunou a přihnojení pro tuto dobu vhodným typem živin, s přihlédnutím k půdním podmínkám, konkrétní-místní historii je žádoucí!

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

30. 11. 2021

Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

Pořídíme-li si živý jehličnan v kontejneru s úmyslem využít ho jako vánoční stromek, je důležité ho postupně přivykat na teplejší prostředí, pravidelně ho zalévat a rosit. Také povánoční návrat do venkovních podmínek musí být pozvolný.

zobrazit další rady a tipy