Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Částečné žloutnutí listů pološvestky

< zpět
Autor: Pavel 2021-08-01 16:39:37

Mladý stromek pološvestky Joganta (viz obrázek) byl na jaře dobrý, nyní u větší části koruny zežloutly listy. Sytě zelené zůstaly pouze listy u jedné kosterní větve (na obrázku vpravo). Na větvích se žlutými listy jsou plody, na zelené větvi nejsou. Je možné, že plody žloutnutí způsobují tím, že odebírají nějakou živinu? Je možné nějaké opatření, např. přihnojení? Děkuji za názor.

Připojený obrázek: Částečné žloutnutí listů pološvestky
Autor: SPCH 2021-08-02 07:47:43

Pavle, ta tyč, která je natěsno u kmínku může být příčinou nedobrého stavu-brání dobrému proudění šťáv, osychání povrchu kůry, pokud je kovová, tak i hluboko zasahující omrzliny. O úživnosti půdy, průběžném přihnojování-probíhá-li, nebo ne-víte nejspíš nejlíp Vy. Ve hře je i případné onemocnění přechodu kořenového krčku a kmene-místo štěpování je nad povrchem půdy, pod ní?...

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

28. 11. 2021

Stálezelené listnáče chráníme v zimě i před sluncem a větrem

U stálezelených pěnišníků, tisů, bobkovišní a cesmín vysázených na exponovaných stanovištích – osluněných a proti větru nechráněných místech – je dobré postavit stínicí konstrukci.

zobrazit další rady a tipy