Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Třešeň - kroucení listů, chřadnutí

< zpět
Autor: Ondřej 2021-07-13 17:07:51

Dobrý den, v roce 2020 jsme zasadili třešeň z kotejneru, je vysoká cca 180cm, letos kvetla a měla pár plodů, které v pořádku dozrály. Po \"sklizni\" :-) jsme začali pozorovat že přes standardní péči (pravidelná zálivka) začala chřadnout. Co se zahrádky týče jsem úplný laik a tím pádem netuším co jí může být a jak ji pomoci. Velice děkuji za jakoukoli radu.

Připojený obrázek: Třešeň - kroucení listů, chřadnutí
Autor: SPCH 2021-07-13 18:14:00

Ondřeji, třešeň není bambus-lépe snáší sucho, než přelití. Nadbytek vody zmenšuje podíl vzduchu v půdě, kořeny začnou zahnívat, nadzemní část pak tuto neblahou situaci propaguje podobným způsobem. To často člověk přečte chybně-jako nedostatek vody a v dobrém úmyslu stromek ulije... Skvrnky na listech, dírky jsou sice nejspíš houbová choroba-suchá skvrnitost, ale nebude základní, prvotní, rozhodující příčinou špatného stavu. Já bych se pokusil třešni ulevit odstraněním travního drnu na cca 1m od kmínku-pokud pod ní je a zeminu asi do hloubky 10-15 cm poryl a pokopal. Nějaký přeťatý , podpovrchový kořínek za možnou záchranu života mladé dřeviny je malá daň. Do úvahy bych dal i práci ponrav-snad na ně při obrývání narazíte...

Autor: Ondřej 2021-07-15 15:36:23

Velice Vám děkuji za odpověď. Hezký den.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

28. 11. 2021

Stálezelené listnáče chráníme v zimě i před sluncem a větrem

U stálezelených pěnišníků, tisů, bobkovišní a cesmín vysázených na exponovaných stanovištích – osluněných a proti větru nechráněných místech – je dobré postavit stínicí konstrukci.

zobrazit další rady a tipy