Diskusní fórum

Diskusní fórum je otevřené – bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Poškozený kmen třešně

< zpět
Autor: Lucie 2011-05-08 22:14:10

Dobry den, dnes jsem zjistila, ze nekdo nebo neco zasadne poskodilo kmen nasi tresne. Je to docela masivni, ale preci jen se chci pokusit ji zachranit. Poradite prosim jak? Predem moc dekuji, Lucie

Připojený obrázek: Poškozený kmen třešně
Autor: Miroslav Šmoranc,ČZS 2011-05-13 13:38:45

Vážená paní Lucie,
kmen třešně je značně mechanicky poškozen, nejprve bych opatrně odstranil poškozenou kůru ostrým nožem, aby nedošlo k dalšímu poškození. Takto ošetřenou ránu zamažte stromovým balzámen, nebo štěpařským voskem, spíše větší vrstvu. Takto ošetřený kmen zavažte obvazem. Myslím si, že strom zachráníte. Něco podobného jsem měl také u třešně kterou silně poškodil stavební jeřáb a dnes třešeň krásně plodí a velká rána se zacelila. Přeji pěkný den.

Autor: Magda Krystlová 2021-08-07 10:59:15

Dobrý den, potřebovala bych poradit, mladá třešeň, cca 4 roky. Na kmínku pod kůrou se objevila rána cca 10 cm a rozestup cca 4 cm. Zřejmě po natření kmínku lepem proti škudcům. Co s tím? Odstranit kůru nebo nechat být? Nerada bych o stromek přišla.??. Budu moc vděčná za radu a správný postup nápravy. Děkuji za případnou odpověď. M.K.

Připojený obrázek: Poškozený kmen třešně
Autor: SPCH 2021-08-09 22:31:02

Magdo, jestli jste na Vaší mladé třešni měla lepový pás nebo lep nanesený přímo na kůru, tak čím jste jej odstranila, použila jste na to nějaké nářadí, rozpouštědlo, větší sílu..? Možná je pod tou kůrou i nějaká hmyzí mládež-larvy? Já bych ocenil víc fotek-i celého stromu+přechodu z půdy na kmínek. Snad by pomohlo nakypření, přihnojení cereritem podzim, ale neznám sílu Vaší zeminy...

Autor: Magda Krystlová 2021-08-15 12:56:01

Dobrý den, tak jsem nevydržela a pod kůru se samozřejmě podívala. Doufám, že to nebyla chyba. Žádný hmyz, nic. Pletivo se zavaluje, tak snad to chudák přežije. Lep jsem také neodstraňovala nijak násilně ?. Připojuji foto ošetřené rány. Jinak nevím, co ještě udělat. ....

Připojený obrázek: Poškozený kmen třešně
Autor: Magda Krystlová 2021-08-15 12:58:53

Ještě kmen u země.

Připojený obrázek: Poškozený kmen třešně
Autor: Magda Krystlová 2021-08-15 12:59:59

A koruna

Připojený obrázek: Poškozený kmen třešně
Autor: Ivan Dvořák 2021-08-20 15:48:05

S takovou prasklinou Vás ten strom klidně přežije.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

30. 11. 2021

Jak se doma starat o živý vánoční stromek, aby se mohl vrátit ven

Pořídíme-li si živý jehličnan v kontejneru s úmyslem využít ho jako vánoční stromek, je důležité ho postupně přivykat na teplejší prostředí, pravidelně ho zalévat a rosit. Také povánoční návrat do venkovních podmínek musí být pozvolný.

zobrazit další rady a tipy