Preparace cibulí aneb rychlené cibuloviny pro vánoční kvetení

28. 11. 2019

Cibuloviny mohou kvést také o Vánocích. K tomu je však zapotřebí cibule preparovat, tj. tepelně ošetřit. Pokud takto připravené cibule nemáme, můžeme květiny vybídnout ke kvetení podobně.

Preparaci nahradíme tím, že cibulky zasazené v květináčcích necháme přemrznout. Umístíme je do zahrady, aby byly vystaveny mrazu. Nejlépe se k tomu osvědčily původní druhy drobnějších cibulovin. V bezmrazých obdobích je pravidelně zaléváme a také dbáme na jejich ochranu před hlodavci.

Cibuloviny potěší také o Vánocích

Foto Pixabay, Kateřina Vulcová

Kdy přemístit cibuloviny do tepla

Už koncem listopadu můžeme do interiéru přenést první květináčky s těmi cibulkami, u kterých je vidět rašící puk, případně květ. Aby během adventu vykvetly, hodí se je umístit i s květináčem do truhlíku na světlé místo okenního parapetu apod.

Pozdějšího kvetení cibulovin můžeme dosáhnout, když cibulky umístíme do pařeniště nebo skleníku, zapustíme je do země a přikryjeme vrstvou mulče a listí.Vyzvedneme je, až když je budeme potřebovat, a podsypeme slabou vrstvou písku.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

7. 7. 2022

Jahodník po sklizni potřebuje letní péči: čištění, pletí, výživu

Po sklizni pečujeme o jahodník podle stáří porostu. Buď odstraňujeme šlahouny, okopáváme a plejeme, nebo záhon rušíme, případně plánujeme výsadbu.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x