Tipy pro rané květy dvouletek a trvalek v nádobách

21. 3. 2020

S osázením nádob a truhlíků nemusíme čekat až po ledových mužích. Řadou květin můžeme krášlit balkon či terasu už během března. Trvalky lze přemístit do zahrady.

Odkvetlé květy včas odstraníme, abychom zabránili tvorbě semen.

Patří sem především macešky, sedmikrásky a chejr vonný (Cheiranthus), použít můžeme prvosenky, z cibulovin narcisy, hyacinty a tulipány. Během zhruba dvouměsíčního kvetení podpoříme jejich vitalitu dostatečnou zálivkou s týdenním hnojením.

Prvosenka

Zatímco dvouletky po odkvětu doslouží, trvalky vysadíme opět zpátky do zahrady. Kvetoucí cibuloviny potřebují zhruba 2–3 dny předem ještě jednou pohnojit, aby dobře vydržely přesazení. Dokud budou mít v zahradě zelené listy, dbejte hlavně na zálivku, neboť se snaží dočerpat živiny pro kvetení v příštím roce. V zahradě jim vyberte pokud možno světlejší až polostinné místo a z nádob je přesazujte s dostatečně velkým balem.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

29. 1. 2023

Proti hnědému padlí angreštu se lze bránit i výběrem odrůdy

Závažná houbová choroba hnědé padlí angreštové se v posledních letech velice rozšířila jak vinou klimatických změn, tak i pěstitelských chyb. K rozšíření infekce přispěly přestárlé výsadby a staré odrůdy angreštu. Rovněž mírné zimní teploty a nedostatek sněhové pokrývky podpořily četnost výskytu choroby.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x