2019: Botanická zahrada v pražské Troji slaví padesátiny

23. 1. 2019

Botanická zahrada v Praze Troji slaví v roce 2019 padesát let své existence. Při této příležitosti uspořádala tiskovou konferenci, kde ředitel Bohumil Černý zhodnotil její dosavadní rozvoj a nastínil nejbližší plány.

V loňském roce prošlo zahradou rekordních 371 tisíc návštěvníků. V letošním jubilejním roce zahrada připravila ještě bohatší program, který se celý bude odvíjet v duchu oslavy krásy rostlinného těla. O všech akcích vás budeme pravidelně informovat v našich elektronických médiích a především na stránkách časopisu Zahrádkář.

 

Na tiskové konferenci byly pokřtěny dvě výpravné publikace. Jednou z nich jsou Záhonové trvalky kurátorů Ivety Bulánkové a Petra Hanzelky. Kmotrou při křtu byla Marta Jandová, která má k zahradničení blízký vztah.

Další pokřtěnou knihou jsou Květy Faty od kurátorů Evy Smržové, Romany Rybkové a Kláry Lorencové. Knihu pokřtila Aňa Geislerová.

Do třetice byl pokřtěn nástěnný kalendář Botanické zahrady, který pokřtily Jovanka Vojtková a Markéta Hrubešová.

jas, foto autor

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

4. 10. 2023

Kam vysadit ovocné stromky, aby se jim dobře dařilo

Stromky nesázíme ani na místě poraženého stromu dříve než po pěti letech. Půdu ozdravíme pěstováním záhonové plodiny, kypřením a přidáváním kompostované zeminy. Tam, kde žila jádrovina, i po několika letech upřednostníme peckovinu.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x