2019: Botanická zahrada v pražské Troji slaví padesátiny

23. 1. 2019

Botanická zahrada v Praze Troji slaví v roce 2019 padesát let své existence. Při této příležitosti uspořádala tiskovou konferenci, kde ředitel Bohumil Černý zhodnotil její dosavadní rozvoj a nastínil nejbližší plány.

V loňském roce prošlo zahradou rekordních 371 tisíc návštěvníků. V letošním jubilejním roce zahrada připravila ještě bohatší program, který se celý bude odvíjet v duchu oslavy krásy rostlinného těla. O všech akcích vás budeme pravidelně informovat v našich elektronických médiích a především na stránkách časopisu Zahrádkář.

 

Na tiskové konferenci byly pokřtěny dvě výpravné publikace. Jednou z nich jsou Záhonové trvalky kurátorů Ivety Bulánkové a Petra Hanzelky. Kmotrou při křtu byla Marta Jandová, která má k zahradničení blízký vztah.

Další pokřtěnou knihou jsou Květy Faty od kurátorů Evy Smržové, Romany Rybkové a Kláry Lorencové. Knihu pokřtila Aňa Geislerová.

Do třetice byl pokřtěn nástěnný kalendář Botanické zahrady, který pokřtily Jovanka Vojtková a Markéta Hrubešová.

jas, foto autor

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

29. 1. 2023

Proti hnědému padlí angreštu se lze bránit i výběrem odrůdy

Závažná houbová choroba hnědé padlí angreštové se v posledních letech velice rozšířila jak vinou klimatických změn, tak i pěstitelských chyb. K rozšíření infekce přispěly přestárlé výsadby a staré odrůdy angreštu. Rovněž mírné zimní teploty a nedostatek sněhové pokrývky podpořily četnost výskytu choroby.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x