Čárky útočí!!!

11. 6. 2018

Co nebo kdo jsou čárky? Vyhlašuji výzvu dne! Já sama nevím a budu moc ráda, když se přiučím a toho pidi tvora budu moci oslovovat nějakým přesnějším, v ideálním případě latinským jménem. 

Za dobu soužití s nimi vím jen, že jsou to malé, sotva viditelné organismy, které člověka svou žravostí dohánějí k šílenství.

Platí zde nespravedlivá, ale přesto přímá úměra, čím menší, tím žravější.

V dobách blažené nevědomosti o existenci tohoto mini agresora jsem jednou ucítila někde po těle štípnutí, ohnala jsem se, zase štípnutí a tak dokola. Žádný komár, žádná moucha ani jiný známý bodavý hmyz nezdetekován, zkoumám tedy dál a důkladněji. A překvapivě se mi po kůži prohání maličké černé cosi ve tvaru čárky, rozeznatelné až s přimhouřenýma očima a lokalizované nepříjemnými kousanci. 

Nebere si servítky před nikým a před ničím. Miminka neochrání moskytiéra jako před ostatními hmyzími dotěry, tyhle černé čárky totiž prolezou (nebo proletí – mají i křídla!) všude a beze studu hryžou děti, dospělé a milují teplo. To se mi podařilo vypozorovat. Jakmile se objeví, jsou věrnější než pes. Najdete jich stovky lezoucích po okně, jak trpělivě čekají na vstup do domu vystavené horku a žáru dokud nepadnou a večer se parapet promění v čárčí pohřebiště. Tak dopadnou ty méně šťastné, kterým se nepovedlo zabydlet na trvale hlášených dvounohých savcích, ožírat je za živa a přivádět jim tak stavy nepříčetnosti.

Dnes jsem si potřebovala vylít srdce nad čárčím utrpením a platí, že budu moc ráda za pomoc s jejich určením a neskutečně vděčná za radu jak s nimi bojovat.

2 komentáře: “Čárky útočí!!!”

  1. Tereza napsal:

    Je mi opravdu jedno jak je jmenují, ale jsou opravdu velmi nepříjemní. Budu rada když někdo pořadí jak se jich zbavit. Repelent nefunguje!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *