Krmítka trochu jinak: Aby každé mělo svůj originální vzhled

10. 11. 2019

Nasypat slunečnici do dřevěného krmítka je jednoduché a užitečné. Ale krmítko může být i pozoruhodným detailem zahrady, balkonu, stromu či okna.

Snadnější verze krmítek můžeme vyrábět s dětmi, budou pak vytvořená dílka rády pozorovat.

Ptačí krmítko ve tvaru věnce

Směs semen doplněná sušeným ovocem

Většina tvarů je určena pro krmivo ze směsi tuku a různých semen. Lze použít tradiční hovězí lůj, který roztavíme tak, aby se nepřipálil. Dobrou a na přípravu snazší variantou je ztužený rostlinný pokrmový tuk bílé barvy (nikoliv margaríny!), který je dobře stravitelný, obsahuje méně nasycených mastných kyselin a více vitamínů. Do tuku nasypeme různé druhy zrní (slunečnice, lněné semínko, proso, červenou čočku, obilí, semena trav, ořechy a podobnou ptačí potravu.

Hotové směsi odléváme do formiček nebo vtlačujeme do plodů a šišek a pak rozvěšujeme na stromy nebo zídky. Všude tam, kde ptáčkové posedávají a mohou v klidu ochutnávat připravené dobroty.

11 inspirativních nápadů pro krmítka

Vytvořila a fotografovala autorka

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

22. 9. 2023

Tipy k výsadbě cibulovin: skalky, záhony, trávník, truhlíky, růže…

Konec září a také měsíc říjen jsou nejdůležitějším obdobím pro výsadbu cibulovin do trvalkových záhonů, skalek, květináčů a truhlíků pro jarní a předjarní radost z květů. Nezapomeňme přitom na výsadbu ve skupinkách.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x