Krmítka trochu jinak: Aby každé mělo svůj originální vzhled

10. 11. 2019

Nasypat slunečnici do dřevěného krmítka je jednoduché a užitečné. Ale krmítko může být i pozoruhodným detailem zahrady, balkonu, stromu či okna.

Snadnější verze krmítek můžeme vyrábět s dětmi, budou pak vytvořená dílka rády pozorovat.

Ptačí krmítko ve tvaru věnce

Směs semen doplněná sušeným ovocem

Většina tvarů je určena pro krmivo ze směsi tuku a různých semen. Lze použít tradiční hovězí lůj, který roztavíme tak, aby se nepřipálil. Dobrou a na přípravu snazší variantou je ztužený rostlinný pokrmový tuk bílé barvy (nikoliv margaríny!), který je dobře stravitelný, obsahuje méně nasycených mastných kyselin a více vitamínů. Do tuku nasypeme různé druhy zrní (slunečnice, lněné semínko, proso, červenou čočku, obilí, semena trav, ořechy a podobnou ptačí potravu.

Hotové směsi odléváme do formiček nebo vtlačujeme do plodů a šišek a pak rozvěšujeme na stromy nebo zídky. Všude tam, kde ptáčkové posedávají a mohou v klidu ochutnávat připravené dobroty.

11 inspirativních nápadů pro krmítka

Vytvořila a fotografovala autorka

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

31. 1. 2023

V předjaří čistíme trávník od mechu a listí, provzdušníme ho

Roztál-li sníh z trávníku, včas ho přehrabeme a zbavíme zbytků listí, aby mohly později vykvést drobné cibuloviny v něm vysazené: sněženky, ladoňky a krokusy. V zimě se zpravidla výrazně projeví, pokud je trávník zamechovaný.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x
()
x