Krmítka trochu jinak: Aby každé mělo svůj originální vzhled

10. 11. 2019

Nasypat slunečnici do dřevěného krmítka je jednoduché a užitečné. Ale krmítko může být i pozoruhodným detailem zahrady, balkonu, stromu či okna.

Snadnější verze krmítek můžeme vyrábět s dětmi, budou pak vytvořená dílka rády pozorovat.

Ptačí krmítko ve tvaru věnce

Směs semen doplněná sušeným ovocem

Většina tvarů je určena pro krmivo ze směsi tuku a různých semen. Lze použít tradiční hovězí lůj, který roztavíme tak, aby se nepřipálil. Dobrou a na přípravu snazší variantou je ztužený rostlinný pokrmový tuk bílé barvy (nikoliv margaríny!), který je dobře stravitelný, obsahuje méně nasycených mastných kyselin a více vitamínů. Do tuku nasypeme různé druhy zrní (slunečnice, lněné semínko, proso, červenou čočku, obilí, semena trav, ořechy a podobnou ptačí potravu.

Hotové směsi odléváme do formiček nebo vtlačujeme do plodů a šišek a pak rozvěšujeme na stromy nebo zídky. Všude tam, kde ptáčkové posedávají a mohou v klidu ochutnávat připravené dobroty.

11 inspirativních nápadů pro krmítka

Vytvořila a fotografovala autorka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aby vám nic neuteklo...

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit si časopis darovat předplatné

Kalendárium

18. 2. 2020

Od února přesazujeme pokojové květiny

Od února – krátce před novým růstem – je nejvhodnější období pro přesazování pokojových květin. S prodlužujícím se dnem se začínají připravovat na novou vegetaci. Rostlinu, kterou chceme přesadit, vyklepneme z květináče. Je-li kořenový systém staršího data a příliš hustý, rozrušíme ho, případně část odstraníme.

zobrazit další rady a tipy