Krmítka trochu jinak: Aby každé mělo svůj originální vzhled

10. 11. 2019

Nasypat slunečnici do dřevěného krmítka je jednoduché a užitečné. Ale krmítko může být i pozoruhodným detailem zahrady, balkonu, stromu či okna.

Snadnější verze krmítek můžeme vyrábět s dětmi, budou pak vytvořená dílka rády pozorovat.

Ptačí krmítko ve tvaru věnce

Směs semen doplněná sušeným ovocem

Většina tvarů je určena pro krmivo ze směsi tuku a různých semen. Lze použít tradiční hovězí lůj, který roztavíme tak, aby se nepřipálil. Dobrou a na přípravu snazší variantou je ztužený rostlinný pokrmový tuk bílé barvy (nikoliv margaríny!), který je dobře stravitelný, obsahuje méně nasycených mastných kyselin a více vitamínů. Do tuku nasypeme různé druhy zrní (slunečnice, lněné semínko, proso, červenou čočku, obilí, semena trav, ořechy a podobnou ptačí potravu.

Hotové směsi odléváme do formiček nebo vtlačujeme do plodů a šišek a pak rozvěšujeme na stromy nebo zídky. Všude tam, kde ptáčkové posedávají a mohou v klidu ochutnávat připravené dobroty.

11 inspirativních nápadů pro krmítka

Vytvořila a fotografovala autorka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aby vám nic neuteklo...

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit si časopis darovat předplatné

Kalendárium

19. 11. 2019

Jak zazimovat pampovou trávu, aby přečkala mráz i mokro

Pampovou trávu (Cortaderia selloana) je nutné zazimováním chránit proti mrazu a mokru. S příchodem mrazů sestřihneme květní stvoly a během suchého slunného dne svážeme pevně do snopu horní třetinu listů, aby dešťová voda nestékala dovnitř trsu.

zobrazit další rady a tipy