Sháníte bazén na malou zahradu? Tady jsou tipy, jak ho vybrat

1. 4. 2021

Říkáte si, že máte příliš malou zahradu na to, abyste také měli vlastní bazén? Je to zbytečná obava. I na malý pozemek lze umístit zahradní bazén, ve kterém se zchladíte nebo uděláte pár temp.

Při pořizování bazénu je však třeba dobře plánovat a maximálně využít prostor, který máte k dispozici.

Proč si pořídit malý zahradní bazén

Mezi nesporné výhody menších bazénů patří nízká pořizovací cena, menší spotřeba vody a lehčí údržba, se kterou se pojí vysoký uživatelský komfort. I malý zahradní bazén lze vybavit například automatickou úpravou vody, automatickým vysavačem, plaveckým protiproudem, případně systémem Vario na dálkové ovládání přes wi-fi.

Nadzemní, nebo zapuštěný?

Nadzemní bazén ocení zejména rodiny s dětmi, které si v nich užijí léto naplno. Potěší vás také jeho nižší pořizovací cena i provozní náklady a snadná montáž. Na druhou stranu počítejte se složitějším přístupem do vody než u zapuštěného bazénu. Ten pořídíte sice za výrazně vyšší částku, získáte však luxusní bazén vhodný k plavání. A to i v chladnějších měsících, jelikož se dá jednoduše zastřešit.

Najděte vhodné místo

Při hledání vhodného místa pro zahradní bazén se zaměřte na slunnou část zahrady, ideálně ležící v závětří. Kolem bazénu ponechte dostatek prostoru například na židle a lehátka, ale také na filtraci nebo solární ohřev. Předem si také rozmyslete, zda chcete bazén zastřešit. Bazénové zastřešení potřebuje na plné odsunutí plochu ještě mimo bazén, naopak lamelové zakrytí nezabírá prakticky žádný prostor navíc.

Využijte prostor zahrady na maximum

Při instalaci bazénu na skutečně malou zahradu je důležité maximálně využít potenciál, jenž prostor kolem domu nabízí. Při volbě tvaru proto postupujte obezřetně – zatímco ve čtvercovém či obdélníkovém bazénu uděláte alespoň pár temp, bazén oválného tvaru spíše doplní relaxační zónu. Pokud si nevíte rady, nebojte se obrátit na zahradního architekta, který vám navrhne optimální řešení.

I v malém bazénu si zaplavete

U zahradních bazénů menších rozměrů se doporučuje vsadit na integrované schodiště s pohodlným vstupem umístěným tak, aby se dala využít celá délka bazénu na plavání. To znamená umístit schody buď do rohu bazénu, nebo podél jeho delší strany. Instalace protiproudu se pak postará o to, že si i těch pár temp skutečně užijete.

Chcete si letos v létě užít relax a vodní radovánky na vlastní zahradě? Vyberte si ze široké nabídky zahradních bazénů na Heurece. Jednotlivé produkty si jednoduše seřaďte podle oblíbenosti nebo nejnižší ceny, porovnejte je mezi sebou a přihlédněte také k uživatelským recenzím.

Stále nevíte, který bazén je ten pravý? Sestavte si žebříček nejlepších dle hodnocení i na Heureka.sk

Foto Pexels.com

Komentáře nejsou povoleny.

Aby vám nic neuteklo...

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit si časopis darovat předplatné

Kalendárium

30. 7. 2021

Co mají společné pelargonie, muškáty a čapí zobáky

Balkonové pelargonie patří k robustním hrnkovým a truhlíkovým květinám. Mohou být pěstovány i na větrných místech a zůstávají dlouho pěkné, i když je občas zapomeneme zalít. Kvetou po celou vegetační sezonu od časného jara do pozdního podzimu.

zobrazit další rady a tipy