Projekt hmyzích domečků sklízel obdiv v Olomouci

20. 5. 2014

Budujte hmyzí domečky, vzkázal návštěvníkům jarní Flory Olomouc 2014 Český zahrádkářský svaz.

Expozice Svazu věnovaná užitečnosti, funkcím i stavbě hmyzích domečků přilákala na jarní etapu Flory Olomouc tisíce návštěvníků. „Lidé si mnohdy ani neuvědomují, že bez hmyzích opylovačů bychom se nedočkali velké úrody,“ uvedla realizátorka expozice Ing. Pavlína Švecová z odborného oddělení ČZS.

Hmyzí domek

Dům pro hmyz

Některé rostliny jsou sice samosprašné,  opylují se tedy samy, většina ovocných stromů ale potřebuje ke svému opylení hmyz. Na na jarní Floře ve dnech 24. – 27. dubna 2014 jsme ukázali, jak cestu užitečného hmyzu k rostlinám usnadnit. Poradili jsme, jak vytvořit hmyzí domečky, tedy jakési jednoduché skrýše, kde se hmyz rychle zabydlí.

Na hmyzích domečcích je krásné,že pro jejich realizaci toho moc nepotřebujeme. „Mnohdy stačí stará dutá cihla,ztrouchnivělý kmen stromu či prázdná makovice,“ dodala Švecová, která příběh hmyzích domečků zprostředkovala i televizním divákům.

-zj-

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

27. 5. 2024

Netkané textilie pomáhají i při ochraně proti škůdcům

V zahrádkářské praxi mají velmi široké využití. Prospívají zdravotnímu stavu a vývoji pěstovaných rostlin a pomáhají i proti škůdcům. Mají i svá rizika.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x