Co prozradí slupka cibule o krutosti blížící se zimy

27. 8. 2019

Otázka: Je pravda, že podle praskání a odlupování suchých slupek na cibuli je možné usuzovat na to, jaké počasí bude v následující zimě?

Odpověď: Na praskání a odlupování suchých suknic má vliv v prvé řadě odrůda. Velký vliv má však i termín sklizně – suché suknice jsou nejkompaktnější v době, kdy cibule jsou ve fázi nejvhodnější ke sklizni, to je v období, kdy u poloviny až dvou třetin rostlin již nať polehla, ale ta je stále zelená. Jakákoliv pozdější sklizeň má za následek praskání suchých suknic a jejich odlupování od suknic masitých.

Praskání a odlupování cibule

Co prozradí praskání a odlupování cibule

Na tuto poruchu má vliv i dlouhodobější ponechání sklizených cibulí v podmínkách, kde dochází ke značnému střídání teplot a vlhkosti vzduchu, např. při delším ponechání ze země vytažených rostlin na záhonech.

Jednoznačně je proto možné konstatovat, že intenzita praskání a odlupování suknic v žádném případě nevěstí nadcházející zimu.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

2. 3. 2024

První jarní květy rozvíjejí dřeviny a trvalky

V teplejších oblastech zpravidla již koncem února rozkvétají první jarní květy. Při aktuálně chladnějším počasí se květy objeví v březnu. Nejčastěji však kvetou během obou měsíců.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x