Srpen přeje kvetení letniček, podpořte je, aby kvetly dlouho

4. 8. 2021

Květů letniček si s drobnou pomocí užijeme do sytosti po celé léto. Ošetřujeme je podobně jako v červenci: kypřením, pletím, zálivkou.

Kontrolujeme, zda letničky nenapadli škůdci a choroby, v případě potřeby je ošetříme. Dbáme na to, aby nepřeschly rostliny v nádobách. Také odstraňování odkvetlých částípřihnojení napomůže tomu, aby květiny vydržely do podzimu.

V srpnu můžeme vysadit mnohé dvouletky, kupříkladu macešky, topolovky, hvozdíky bradatézimní fialy, případně pomněnky nebo sedmikrásky.

Slunečnice

Slunečnice Wooh

Kterým z letniček se v srpnu věnovat nejvíc?

Také větveným kultivarům slunečnic můžeme prodloužit dobu kvetení přihnojením a odstřižením vadnoucích květů tak, aby rostlinu nevyčerpával další vývoj semen.

Stejnou cestou podpoříme kvetení hledíků a aster. Zaléváme menšími dávkami vody, občasný přísušek už vzrostlým jedincům nevadí.

Naopak nestařec mexický (Ageratum) špatně snáší přeschnutí substrátu.

Také v srpnu kontrolujeme napadení lichořeřišnic dřepčíky – zejména při suchém počasí. Je-li potřeba, chráníme je postřikem.

Ostálka

Ostálka Luminosa

Rovněž ostálky lepé, ostálky Zinnia marylandica a měsíček lékařský dál pokvetou, když je zbavíme odkvetlých částí.

Fazol šarlatový v případě potřeby navádíme na oporu.

Okrasná kapusta Peacock white

Okrasná kapusta Peacock white

Okrasnou kapustu během srpna pravidelně a vydatně zaléváme a přihnojujeme v desetidenních intervalech ledkem. Podpoříme tím plný rozvoj růžice, která pak bude zdobit zahradu celý podzim a část zimy.

U všech letniček včetně kapusty kontrolujeme napadení mšicemi, případně jinými škůdci. Při sebemenším výskytu použijeme insekticid. Zabráníme tím přemnožení škůdců a poškození rostlin.

Foto autor

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

25. 4. 2024

Výsevy a zeleninová zahrada ve vyšších polohách koncem dubna

I ve vyšších polohách již v těchto dnech vyséváme na záhony kořenovou a jinou zeleninu. V příznivých podmínkách sejeme do volné půdy pod netkanou textilii okurky nakládačky. Sklízíme první řapíky reveně, květní stvoly včas odstraňujeme.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x