Spejbl a Hurvínek mají v Troji strom své duši nejbližší

3. 3. 2019

Osobnosti českého i světového kulturního, sportovního, vědeckého a politického života vysazují v Botanické zahradě v Praze-Troji vzácné dřeviny a rostliny.

Projekt nese název Kořeny osobností a upozorňuje veřejnost na hodnoty přírodního bohatství, o které je třeba pečovat. Rostliny na trojské Stezce osobností patří k zajímavým, ohroženým a téměř vyhynulým druhům. Spojení se známým jmény připomíná důležitost respektu člověka k přírodě i nutnost její ochrany.

Své stromy zde mají takoví velikáni jako bývalý prezident Václav Havel, zpěvák Karel Gott, herec a dramatik Jiří Suchý a řada dalších. Do března 2019 se do projektu zapojilo 93 osobností, které vysadily 96 rostlin či dřevin.

Výsadby lípy na Stezce osobností

Spejbl, Hurvínek, Mánička a Žeryk vysadili lípu japonskou

Projekt podpořily i oblíbené dětské postavičky Spejbl a Hurvínek. Společně s přáteli – loutkami Máničky a psa Žeryka – vysadili v zahradě vzácnou lípu japonskou (Tilia japonica).

Opadavý strom z čeledi lípovité (Tiliaceae) bývá uváděn i jako varieta lípy srdčité. Tento rod je tradičním materiálem pro tvorbu loutek.

Výsadba lípy japonské

Spejbl, Hurvínek a jejich nejbližší na Stezce osobností Botanické zahrady v Praze Troji vysadili lípu japonskou

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

18. 4. 2024

Dubnové sečení, výsev a dosetí trávníku

Během dubna je již nutné první sečení, sekejte hodně nízko, podpoříte tím odnožování trav. Můžete začít i s přihnojováním, ale – na jaře mají traviny obrovskou růstovou sílu, ke které jim pomáhají uložené zásobní látky. Přirozené živiny vystačí zhruba do června.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x