VÝSTAVA KVĚTIN ČIMELICE 2011

25. 8. 2011 - 28. 8. 2011
Čimelice - zámecké zahradnictví

Tradiční výstava květin a dalších zahradních výpěstků v zámeckém parku, areálu školy a zahradnictví.

Čimelice na konci srpna již tradičně rozkvetou stovkami květů – koná se již 29. ročník  Výstavy květin, zahradních doplňků, drobného zvířectva a ochrany přírody Čimelice 2011. Minulou akci přes nepřízeň počasí navštívilo téměř 28.000 návštěvníků.

Květinovou část najdete v areálu  Zámecké zahrady v Čimelicích. Připravuje ji pro Vás kolektiv zahradnictví v Čimelicích spolu s necelou stovkou zahradníků, drobných pěstitelů, výrobců keramiky, či jiných zahradnických doplňků.  Již od jarních měsíců se na tuto akci termínují balkonové květiny, letničky či gladioly. 

Na milovníky rostlinné říše čekají opět  aranžované živé květy, gladioly, jiřiny, lilie, hrnkové a balkonové rostliny. K  bohaté přehlídce kaktusů, orchidejí a sukulentů se připojí letos i masožravé rostliny.  Také trvalky a letničky se zde představí v bohatém sortimentu.

Samozřejmostí je i pestrý stánkový prodej. Zejména ve dřevinách a trvalkách bude široký výběr. Rostlinný materiál  bude doplněn množstvím nejrůznější keramiky, proutěných výrobků, sušiny, osiv, cibulovin  a  zahrádkářských potřeb.

V areálu školy pořádají letos tradičně místní chovatelé výstavu drobného zvířectva.

Celou akci organizačně zajišťuje Obecní úřad Čimelice spolu se Zámeckou zahradou a ČSCH v Čimelicích.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

1. 12. 2023

Prosinec pouští do zahrady zimu: „Račte vstoupit, madam“

Poslední měsíc roku, necelých 50 hodin průměrného slunečního svitu čili asi 2 % celoročního úhrnu, teplota půdy směřuje pod nulu. Ale také slunovrat, Vánoce, někdy i na sněhu.

zobrazit další rady a tipy