Den časopisu Zahrádkář na Zahradě Čech 2020

- 19. 9. 2020

Ať už se vydáte na proslulou výstavu v Litoměřicích poprvé, nebo tradičně, můžete již nyní soutěžit o vstup zdarma pro dva návštěvníky. V sobotu 19. září 2020 si pak z výstavy při troše štěstí odnesete hodnotné soutěžní ceny za výpěstky ze zahrádky.

Kuriozita jako vstupenka pro dva

Šanci uspět v soutěži časopisu Zahrádkář na Zahradě Čech 2020 mají především pěstitelé zeleniny. Soutěž probíhá ve třech kategoriích:

1. Nejzajímavější kuriozita

V první kategorii bude porota hodnotit hříčky přírody, které se čas od času sice objeví mezi výpěstky na každé zahrádce, ale kdo chce soutěžit, měl by si jich všimnout co nejdřív, aby je mohl do soutěže zaslat nebo přivézt.

Mrkev na procházce

Účastníci míří na soutěž časopisu Zahrádkář, jejíž finále proběhne na Zahradě Čech v Litoměřicích 19. 9. 2020; foto Shutterstock

2. Nejtěžší tykev

Možná už ji máte vyhlédnutou. Vypadá nadějně; je krásná i veliká, možná dokonce obří. Tady může sehrát velkou roli realizační tým. Jinými slovy – tykev můžete poslat, ale dovést šampiona k úspěchu a nebýt u toho, to by nebylo ono.

Porota zkrátka vybere jak z došlých, tak i z dovezených tykví. Pochopitelně ty největší a nejtěžší.

3. Nejdelší lagenárie

Tady bude rozhodovat metr rozhodčích. Jestli o vítězi rozhodnou milimetry, centimetry nebo decimetry, ukáže až samotné klání.

Zahrada Čech vrcholí v sobotu 19. září Dnem časopisu Zahrádkář. Hlavním hostem dne bude zpěvák Petr Kolář. Dále zahraje skupina Falzet a připraven je i další program.

Křišťálové jablko

V Litoměřicích proběhne také jedenáctý ročník soutěže, jejíž vítěz obdrží křišťálové jablko. Odborná porota vybere nejkrásnější
 a nejchutnější jablko ze zahrádky.

Přihlášení výpěstku do soutěže

Případně můžete výpěstky do 7. 9. 2020 dopravit do redakce časopisu Zahrádkář (Rokycanova 15, 130 00 Praha 3).

Soutěžní výpěstky pošlete nebo dopravte tak, aby byly nejpozději 8. 9. 2020 u adresáta. Tím je: Výstaviště Zahrada Čech, s. r. o.,
Na Vinici 948/13
412 01 Litoměřice

Do balíčku přidejte lístek s informací o výpěstku (např. u jablek odrůda), dále své jméno, adresu a rychlý kontakt – mail nebo telefon.

Všichni účastníci soutěže budou mít vstup pro 2 osoby 
na výstaviště zdarma a obdrží osiva
od internetového obchodu Dobrasemena.cz

Oč se soutěží

Cenami jsou:

Velkokapacitní sušička Sencor SFD 7000BK za 3 999 Kč. Potraviny se na ní suší na 10 nerezových platech.

  • Tlakový hrnec Sencor SPR 4000 za 3 999 Kč. Uvaří skoro jakýkoliv pokrm až pro
 6 lidí a to díky 15 programům
 s předvolbou teploty a doby přípravy.

2× šnekový odšťavňovač SSJ 4050 za 2 999 Kč. Získaná šťáva je čirá 
a pomaleji oxiduje. Titanové filtrační sítko zajišťuje skoro nulovou ztrátu vitaminů a enzymů. Spotřebič se snadno čistí

  • 3x přenosná meteorologická stanice Sencor SWS 5051s bezdrátovým měřením teploty za 899 Kč. Informuje
 o aktuálním stavu i očekávaném vývoj počasí
 v následujících 72 hodinách. K dispozici je i zobrazení měsíční fáze. Samozřejmostí je zobrazení aktuální vnitřní a vnější teploty a vlhkosti vzduchu. Zastoupí také hodiny s budíkem.

2× prodlužovací kabel na bubnu SPC 51 (699 Kč) se 4 zásuvkami o délce 50 metrů.

  • Kolekce osiv od Semo Smržice.

Všichni finalisté obdrží hnojiva od společnosti Fertistav.

  • Výstaviště Zahrada Čech zajistil pro všechny finalisty soutěže časopisu Zahrádkář praktický skládací vozík fy Tectake, který uveze až 80 kg. Finalisté dostanou od výstaviště také VIP vstupenku na všechny akce pořádané
 v roce 2021 společností Zahrada Čech a to vždy pro dvě osoby.

Tykvičky pro děti

Časopis Zahrádkář připravil pro děti malování na malé tykvičky a to v době od 10 do 14 hodin, kdy proběhne finále soutěže a vyhlášení vítězů.

Pro všechny malé malíře a malířky jsou připraveny drobné odměny.

Ceny v podobě výpěstků věnují zahradníci, například z Bambus centra Kastner, Bambusária Rosteto, Zahradnictví Krulichovi a Zahradnictví Arnošta Petery.

  • Přijeďte na Den Zahrádkáře, těší se na vás redakce časopisu Zahrádkář a Výstaviště Zahrada Čech

Stavte se také v pavilonu G Zahrady Čech v Litoměřicích. Časopis Zahrádkář v něm připravil expozici výpěstků svých čte nářů a přehlídku tykví a plodů tykvovitých rostlin.

Aby vám nic neuteklo...

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit si časopis darovat předplatné

Kalendárium

22. 9. 2020

Tipy k výsadbě cibulovin: skalky, záhony, trávník, truhlíky, růže…

Konec září a také měsíc říjen jsou nejdůležitějším obdobím pro výsadbu cibulovin do trvalkových záhonů, skalek, květináčů a truhlíků pro jarní a předjarní radost z květů. Nezapomeňme přitom na výsadbu ve skupinkách.

zobrazit další rady a tipy