Děčínská kotva 2022

11. 5. 2022 - 12. 5. 2022
Děčín, zámek

51. ročník Děčínské kotvy – Mistrovství floristů České republiky – se koná 11.  a 12. května 2022 v prostorách areálu zámku Děčín.

Děčínská škola pořádá soutěž společně se Svazem květinářů a floristů ČR. Vítězové získají možnost postoupit do mezinárodních soutěží, jako je Eurofleurs nebo Europa Cup. Dalším významným partnerem je Český zahrádkářský svaz.

Děčínská kotva 2022

Pozvánka na 51. ročník soutěže Děčínská kotva 2022

  • Děčínská kotva 2022 se ponese v duchu folkloru: Autoři soutěžních prací mohou čerpat nápady z lidové tvorby, tradic a třeba se inspirovat osvědčenými, přírodě blízkými technikami.

Soutěž se vyhlašuje v kategorii senior, junior a žák. Ani letos nechybí oblíbená online kategorie hobby, která je určena všem příznivcům floristiky.

První soutěžní den se v kategorii senior i junior můžete těšit na vkládanou květinovou nádobu, vázanou svatební kytici pro nevěstu v kroji a tajnou práci.

Druhý den mají soutěžící obou zmíněných kategorií 180 min na prostorovou dekoraci s námětem májka. Pro žákovskou kategorii jsou určena pouze dvě témata, a to vkládaná květinová nádoba a vázaná folklórní kytice. 12. května ve 14 hodin mohou zájemci sledovat při tvorbě floristu Jaromíra Kokeše, držitele řady tuzemských a zahraničních ocenění.

Soutěžní práce budou k vidění v prostorách zámku Děčín do neděle 15. 5. 2022.

Vítězové Děčínské kotvy 2022 budou vyhlášeni na slavnostním galavečeru. Připravena jsou folklorní hudební a taneční vystoupení.

Soutěž finančně podporuje Ústecký kraj, statutární město Děčín, Ministerstvo zemědělství ČR a řada dalších partnerů, bez nichž by nebylo možné soutěž pořádat. Odborným mediálním partnerem soutěže je vydavatelství Profi Press s jeho časopisy Floristika a Profi Floristika. Hlavním květinovým partnerem mistrovství je společnost Klia cz.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

5. 12. 2023

Které keře lze začít množit dělením a řízky už v zimě

Druhy keřů, které přirozeně zmlazují větším nebo menším počtem výhonků z kořenového krčku, spolehlivě rozmnožíme vegetativním způsobem.

zobrazit další rady a tipy