Borůvkobraní

12. 7. 2014 - 13. 7. 2014
Borovany u Českých Budějovic

Lesy v okolí Borovan ukrývají modré bohatství. Tento poklad si místní už několik let nenechávají pro sebe, a tak i letos má v kulturním kalendáři obce své místo stále populárnější Borůvkobraní – borůvkové a folklorní slavnosti.
Výběr z bohatého programu:
Borůvkové recepty K. Korečkové; Borůvkové medování; Borůvková lékárna – léčivé účinky borůvek; Mistrovství světa v chytání borůvek do úst; Soutěž jedlíků O krále borůvkových knedlíků; Borůvkový a řemeslný jarmark; Přehlídka vozů Veteran muzea Jílovice na náměstí; Soutěž družstev ve vaření borůvkových knedlíků se Studiem Kulináře Petra Stupky; Borůvkové tvoření – batika; zdobení perníčků; foukání korálků; Z kulturních pořadů: Divadélko – Perníková chaloupka; O kůzlátkách; Šípková Růženka a mnohé další pohádky. Nesčetné folklórní skupiny. Pro pěstitele: Prodej sazenic kanadských borůvek; Pěstování zahradních borůvek – rady zahradníka.

Více na webové stránce http://www.boruvkobrani.cz/

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

3. 12. 2023

Začátkem prosince připravíme chvojí pro přikrývku rostlin

Na začátku prosince je dobré připravit zásobu chvojí, abychom ho měli po ruce v případě, že přijdou silnější mrazy a bude třeba přikrýt dosud nechráněné rostliny. Zabezpečit potřebují zejména stálezelené a dvouletky.

zobrazit další rady a tipy