Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Thuje radikální řez.

< zpět
Autor: Petr R. 2022-07-13 20:52:12

Dobrý den, potřeboval bych zkrátit asi šestimetrovou thuji o polovinu, tzn. na cca 3m. Přežije, nebo nepřežije takový radikální zásah. Thuje jsou na plném slunci a zatím velice vitální. Děkuji.

Autor: SPCH 2022-07-14 09:30:58

Petře, Vaše dřevina by měla i tak radikální zásah přežít. Aby se jí pak dařilo dobře, bylo by záhodno suchý drol, který většinou v keři během let je, vytřást, vybrat, rány po -pokud možno čistém řezu natřít vhodným nátěrem, půdu pod ní vyhrabat a přihnojit hnojivem-např.hořkou solí.

Autor: Ivan Dvořák 2022-07-19 21:50:00

Doporučil bych před řezem párkrát pohnojit hnojivem na konifery, zalít. Pak teprve upravovat. Ať mají z čeho obrůstat, vzpamatovávat se. Nehnojené, keře bez péče reagují pomaleji a ne vždy kladně. Hořkou sůl dát též, jako dezert k základnímu hnojení typu NPK.

Autor: Petra 2023-01-19 11:49:36

Měli jsme na zahradě, hned vedle stodoly, nebezpečný starý stříbrný smrk. Hledala jsem profesionála, který by strom bezpečně pokácel. Nakonec jsem našla díky webu https://www.kacim-stromy.cz/. Pán je velmi šikovný. Strom bezpečně pokácel, vše uklidil a z poraženého kmene mi nařezal dřevo do dřevníku. Doporučuji

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy