Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Prosychání borovice

< zpět
Autor: Renata Kouba 2022-03-25 22:26:52

Dobrý den, před dvěma roky jsme s domem koupili i menší zahradu, ve které se nachází pár jehličnanů. Jedna borovice se jevila už od začátku nemocně. A letos se to ještě zhoršilo. Prosychá, některé trsy jehličí mají bělavou barvu. Bývalý majitel se ji asi snažil \"omladit\", ale to ji moc nepomohlo. Ráda bych borovici zachránila, je na pěkném místě. Poradili byste mi, co s ní?

Připojený obrázek: Prosychání borovice
Autor: Lenka 2023-01-19 11:50:37

Měli jsme na zahradě, hned vedle stodoly, nebezpečný starý stříbrný smrk. Hledala jsem profesionála, který by strom bezpečně pokácel. Nakonec jsem našla díky webu https://www.kacim-stromy.cz/. Pán je velmi šikovný. Strom bezpečně pokácel, vše uklidil a z poraženého kmene mi nařezal dřevo do dřevníku. Doporučuji ho kontaktovat, stromům rozumí a poradí.

Autor: zoufalá máma 2023-01-20 15:29:06

Milá Lenko, nebo Petro..., způsob, jakým se tady pokoušíte prodat chlapa na práci, kterou snad umí je sice šedá reklama, ale já řeším větší problém. Mám tři syny, kterým hrozí odvod na vojnu a na jejich modré knížky nemám dost peněz...

Autor: Chaos 2023-01-22 11:18:16

A co to dneska koštuje?

Autor: zoufalá máma 2023-01-22 15:08:33

Prý nejméně desítky tisíc! Ale kde je vzít, mám dvě práce, muže po úraze na DN, jeden kluk na VŠ, prostřední se učí a benjamínek je v osmičce, děsíme se účtů za energie, topení stahujeme, jídlem neplýtváme.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy