Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

podélné praskání větví thújí a cypřišů

< zpět
Autor: Jan 2020-06-20 07:25:56

V letošním roce nám praskají větve - kůra u všech jehličnanů. Čím to může být způsobeno a lze dřeviny ještě zachránit ? Děkuji za odpověď.

Připojený obrázek: podélné praskání větví thújí a cypřišů
Autor: Ivan Dvořák ČZS 2020-06-22 07:51:55

Nejspíše to bude tou vodou. Pevně utažená kůra a snaha rostliny po deštích nabýt na objemu. Zamáznout, zatřít latexem v barvě kůry, či spíše i zatáhnout páskou, aby okraje rány na kůře nezasychaly, zůstaly u dřeva.

Autor: Martin 2020-06-22 21:09:30

Mám stejný problém, u tůjí praská kůra u kmenů. Tůje jsou mladé, vysoké cca 100cm a praskliny jsou téměř u všech. Lze stromy zachránit a udělat nějaké opatření aby se to neopakovalo.

Připojený obrázek: podélné praskání větví thújí a cypřišů

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

14. 6. 2025

Pečujeme o zdraví jabloní, třešní, višní, maliníku, ostružiníku

Během června mohou v zahradě postupně přibývat příznaky přítomnosti různých škůdců a chorob na ovocných plodinách, jako je padlí, pilatka třešňová, moniliová hniloba nebo plíseň šedá. Pokud nám zkušenosti a znalosti dovolí, reagujeme na ně.

zobrazit další rady a tipy