Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.
Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.
Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.
Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.
Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.
Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.
| Autor: RXZ | 2023-01-14 17:47:01 |
|
Bylo by vhodné odstranit odlupující se borku a dále očistit plastovým kartáčem kůru od lišejníku. Poté můžete ještě kmen natřít vápnem. |
|
| Autor: Ivan Dvořák ČZS | 2023-01-16 07:04:55 |
|
To není Váš strom? Pokud ano, platí výše uvedené. Pokud ne, vyfoťte problém, fotku dejte sem. |
|
| Autor: Miroslav | 2026-03-04 13:21:23 |
|
Přidávám foto tě druhé houby. Připojený obrázek:
|
|
| Autor: Ivan Dvořák | 2026-03-04 19:51:50 |
|
To první je lišejník na živé kůře, to druhé vypadá jak houba na mrtvém dřevě. Malé uši? Klanolístka? Podívejte se! |
|
| Autor: Ivan Dvořák | 2026-03-07 10:23:40 |
|
Lišejník zahubí měď, ale sundat ho musíte sami. Neopadá, za dlouho se rozpadne. Měď brání dalšímu rozvoji. Hnilobu nezastavíte, je ve dřevě, by ošetřujete prakticky jen povrch. Berte rouby na nové stromky a s tímhle se rozlučte, než padne a něco poškodí. |
|
| Autor: Miroslav | 2026-03-07 13:30:31 |
|
Děkuju. Ta hoibovka\"je letňak, napadena cca z 1/3,letos ještě sklidim úrodu a potom ji odstraním.Mam už koupený nový stromek.Ten s lisejnikem je Jamesgrif\",má úžasný plody,,ale Sršni jsou velká skodná .Velice děkuju. M |
|
| Autor: Hanka | 2026-03-09 09:59:44 |
|
Miroslave, Jamese Grieve bežně znovu seženete. Za mě jedno z nejůžasnějšich pozdně letních/brzko podzimních jablek, loni některá vydržela až do konce listopadu. Na vosy a sršně dobře funguje pivní past. |
|
Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.
Duben je ideální dobou pro výsadbu stálezelených listnáčů. Ceněny jsou díky své zeleni během zimy. Druhy okrasné i květem nebo plody budou ozdobou zahrady celý rok.