Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Jabloň Petra na podnoži MM106, čtvrtkmen

< zpět
Autor: Zdeněk Ferenčík 2022-08-30 13:49:35

Dobrý den. Prosím o radu, jak mám dále postupovat s úpravou jabloně Patra na silné MM106 podnoži, čtvrtkmen- do těžké půdy . Kupil jsem ji v loni jako tříletou v kontejneru, ale má korunku jen ze dvou větví . Obě zkrátit ? Nebo koupit jinou ? Je slabá.

Připojený obrázek: Jabloň Petra na podnoži MM106, čtvrtkmen
Autor: SPCH 2022-08-31 07:49:54

Jablůňka se kousla dlouhým pobytem v kontejneru, začíná babčit, zároveň naplňuje zadání-tím je plná plodnost. Snad by ji k intenzivnějšímu růstu donutily větší dávky hnojiv, které byste aplikoval injektáží či zapravením do prostoru přechodu černého úhoru a travní plochy-samozřejmě s přihlédnutím k ročnímu období. Střih na začátku jara r.23-dle stavu letošních přírůstků. Bude-li násada plodů v příští sezoně větší a nedojde k výraznému propadu, tak proveďte cca začátkem června probírku.

Autor: Ivan 2022-09-01 07:37:43

Petra je podzimní jablko, co nejdříve bych ho otrhal. Víte, kdybyste si přečetl pár příspěvků, které se týkají počtu listů na vyživení jednoho plodu, tak já píšu deset v době, kdy děláme probírku, doc. Sus píše o celkovém počtu okolo třiceti. Násada tohohle stromku je pro strom velmi zatěžující, strom se stará o plody, nemá moc energie na nějaký bujný růst. Spíše prakticky ani na přiměřený růst. Ostatní viz SPCH. Jestli nasadí květy, nechal bych jí příští rok tak tři jablka, víc ne.

Autor: Zdeněk 2022-09-13 08:30:41

Děkuji za Vaše informace. Jen - nikdo mi neporadil ve věci řezu - které větve ( pouze 2 hlavní ) , a jak řezat ?
Zdeněk

Autor: SPCH 2022-09-13 12:16:47

Zdeňku, to, co z fotky vypadá jako terminál-byť s bočním posunem- bych ihned srovnal-třeba s použitím dalšího vyššího kůlu a střih tohoto a těch dvou bočních větévek provedl cca v půli března 23- pokrátil asi o jednu čtvrtinu. Průběžně bych doplňoval vhodnou výživu-stran druhu, množství a času pro tento konkrétní stromek.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy