Diskusní fórum

Diskusní fórum – otázky a odpovědi – je otevřené, bez registrace a je částečně moderované.

Na dotazy odpovídají pracovníci ústředí Českého zahrádkářského svazu nebo spolupracující odborníci, proto odpověď nepřichází bezprostředně. Některé dotazy však zodpovědět nelze; buď jsou příliš obecné a neobsahují dostatek informací pro identifikaci problému, nebo naopak velmi speciální. V každém případě doporučujeme hledáním ve fóru zjistit, zda již někdo neřešil stejný problém.

Pro poptávku a nabídku nekomerčního charakteru využijte bezplatnou inzerci.

Právní dotazy ve fóru neodpovídáme. Pro řešení právních sporů disponuje Český zahrádkářský svaz právní poradnou a to zdarma, pokud se jedná o spor v základní organizaci ČZS při zahrádkářské činnosti.

Prosíme, buďte věcní a korektní. Vyhrazujeme si právo nevhodné dotazy a odpovědi nebo reakce z fóra odstraňovat. Za nevhodné zpravidla pokládáme i ty, které obsahují prvky obchodního sdělení, jako je například odkaz na e-shop.

Pokud chcete do textu vložit svůj e-mail, doporučujeme nahradit symbol @ slovem. Aspoň zčásti tak ochráníte svou e-mailovou schránku před nevyžádanou poštou.

Klíčení v sadbovači

< zpět
Autor: Pavel 2022-09-01 22:37:54

Pokud si koupím sadbovač s podmiskou, např. 44 misek v platu (tvrdý polystyren, aby to nějaký rok vydrželo) jak budu sazeničky vyndavat? Překlopit ho nemohu, to bych jich několik chytil a ostatní polámal. Má s tím někdo zkušenosti?

Autor: SPCH 2022-09-02 06:46:34

Pavle, pomůžete si např. dřívkem od nanuka nebo příborovým nožem...

Autor: Ivan Dvořák 2022-09-02 08:13:41

Nevím, jaký je otvor naspodu, jestli kulatý, nebo je to jen proříznuté křížem (těch typů odtokových otvorů může být spousta), ale k platům byly protivy se stejným počtem výstupků nebo trnů, kterými se sazeničky vytlačovaly ven. Takže nějak tak. Když to nepůjde vydloubnout, postrčit to zespodu. Něčím co se dá do té buňky zespodu natlačit.

Přidat odpověď

Pokud váš příspěvek s tímto tématem nesouvisí, pak zde, prosím, neodpovídejte.
Založte si nové téma v hlavním menu »
(Nejprve vyberte tematický okruh a v něm založte téma.)
Inzertní nabídky / poptávky vkládejte do sekce inzerce, z tohoto fóra budou odstraněny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

9. 2. 2023

Zimní řez hortenzie latnaté a jiných keřů kvetoucích v létě

Nehrozí-li již silnější mrazy, hluboce ořežeme i keře a polokeře kvetoucí v létě a časně na podzim a to na jednoletých výhonech. Jednoleté letorosty je potřeba seříznout na několik oček, protože jen tak na nich narostou letošní silné výhony

zobrazit další rady a tipy