Želírovací cukr, Gelfix nebo Želírovací cukr se stévií. Který si vybrat?

13. 7. 2022

Chystáte se připravovat džemy z ovoce, které právě dozrává? Ať už vám roste na zahradě, nebo ho někde nakoupíte, určitě si z něho udělejte pár skleniček domácích džemů.

Je to velmi snadné a pomocí moderních želírovacích přípravků to zvládne úplně každý. Tady jsou rady, jak si vybrat ten správný přípravek, abyste je udělali přesně tak, jak chcete, a obsahovaly tolik cukru, kolik si budete přát.

Domácí džem bývá jedinečnou ovocnou lahůdkou

Meruňkový džem na 3 způsoby

Nejjednodušší a nejkratší cesta k vysněnému džemu je ovoce zpracovat pomocí moderních želírovacích přípravků, které najdete pod značkou Dr. Oetker. Můžete si vybrat buď Želírovací cukr, nebo želírující přípravek Gelfix. Želírovací cukr je už kompletně připravená směs na přípravu džemů, marmelád a želé, ke které přidáte pouze uvedené množství ovoce, smícháte a uvaříte. Odvážíte tedy jen množství ovoce a o nic jiného se starat nemusíte. Podle toho, kolik chcete mít v džemu ovoce, zvolíte buď 2:1 (1 kg ovoce na 1 balení želírovacího cukru, výsledný poměr ovoce je asi 66 %) nebo 3:1 (1,5 kg ovoce na 1 balení želírovacího cukru, výsledný poměr ovoce je pak cca 75 %, tento džem bude tudíž obsahovat méně cukru). Pokud chcete mít džem se sníženým obsahem kalorií, který bude vhodný i pro diabetiky, připravte ho pomocí speciálního Želírovacího cukru se stévií.

Malinový domácí džem

Malinový džem s mátou a limetkou

Ke Gelfixu se kromě ovoce přidává také uvedené množství cukru. Podle toho, kolik cukru chcete, aby džem obsahoval, si vyberete poměr

  • 1:1 (džem bude obsahovat 50 % ovoce),
  • 2:1 (džem bude obsahovat 66 % ovoce)
  • nebo 3:1 (džem bude obsahovat 73 % ovoce).

Na výsledný džem nemá vliv, jestli použijete želírovací cukr nebo želírovací přípravek. S želírovacím cukrem bude ale jeho příprava jednodušší a rychlejší. Pokud zvolíte Gelfix, můžete si vybrat, jaký druh cukru použijete – bílý řepný, hnědý řepný, ale i třtinový nebo kokosový.

4 důvody, proč připravovat domácí džemy pomocí moderních želírovacích přípravků

  1. Ovoce se s nimi vaří jen 5 až 6 minut, proto nedochází k velké ztrátě vitamínů.
  2. Rychlost a jednoduchost přípravy.
  3. Marmelády a džemy při správném použití želírovacích přípravků a uchování v dobře uzavřených sklenicích neplesniví a vynikající chuť si zachovají nejméně do další sezóny.
  4. Můžete si zvolit nejen druh ovoce, ze kterého budete vyrábět džemy, marmelády nebo želé, ale i kolik cukru budou obsahovat. Nic složitě nepočítáte, jen jednoduše vyberete přípravek 1:1, 2:1 nebo 3:1.
Nejen domácí džem, ale třeba i domácí čatní připravíme s želírovacími přípravky

Cibulové čatní

Připravte si báječné džemy a čatní podle těchto receptů:

Meruňkový džem na 3 způsoby
Malinový džem s mátou a limetkou
Cibulové čatní

Inspirovat se můžete také dalšími originálními recepty, které najdete na stránkách www.oetker.cz. Všechny jsou několikrát vyzkoušené ve Zkušební kuchyni Dr. Oetker. Pokud použijete suroviny s touto značkou a dodržíte předepsaný postup, máte záruku, že se vám dílo vždycky povede.

 

Komentáře nejsou povoleny.

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

22. 3. 2023

Klejotok mívá různé příčiny včetně přehnojení nebo škůdců

Klejotok je slizovitý lepkavý výtok z trhlin a ran listnatých stromů. Na vzduchu výtok tuhne v gumovitou žlutavě až černohnědě zbarvenou hmotu. Vyskytuje se zejména u peckovin, nejvíce u broskvoní, třešní a višní, méně u meruněk a slivoní.

zobrazit další rady a tipy