Jak připravit záhon pro děti, které rády zahradničí

6. 2. 2020

Předjaří se hodí pro plánování úprav či oprav zahrady, ať už se týkají zahradních staveb nebo výsadby. Pamatujeme i na děti, které rády pomáhají se zaléváním, sklizní a dalšími činnostmi.

Dětem vytvoříme prostor pro rozvíjení sympatických dovedností. Vhodné je zvolit záhon trochu stranou od rodinného dění, kde budou mít své soukromí. Na dětskou zahrádku postačí několik metrů čtverečních na slunečném stanovišti. Na jejich vlastním záhoně naučíte děti víc než na svém.

Ředkvičky

Čím menší pěstitel, tím větší radost z úrody; foto Shutterstock

V dětské zahrádce se musí stále něco dít

Proto volíme hlavně ty rostliny, které rychle rostou: hrášek, řeřichu, ředkvičky. Všechno, co na takové zahrádce naroste, bude to nejlepší. Takže přidáme i směs dalších druhů zeleniny od mrkvičky až po sadbu plodové zeleniny: rajče, papriky, lilek, melouny, různé tykve, ať je osázení bohaté.

Nezapomeneme ani na několik, nejlépe stále plodících jahod s dobrým balem a nasazenými poupaty.

Všechno doplníme drobnými maceškami, sedmikráskami a primulkami, v létě pak letničkami a slunečnicí, kterou si děti vypěstují ze semínka. Pokud je v sousedství plot, využijte ho pro popínavé rostliny a okrasné tykve nebo dýni. Dárek s potřebným zahradnickým náčiním jistě netřeba připomínat.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

23. 2. 2024

Dusičnany v zelenině, kde je jich nejvíc

Každý kdo pěstuje na své zahrádce zeleninu, usiluje o její co nejlepší kvalitu. O té ale nemůže být řeč, pokud má pěstovaná zelenina vysoký obsah dusičnanů. Dusíkatá hnojiva (dusičnany) jsou hnojivem urychlujícím růst, které rostliny přijímají pro tvor

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x