Zahrada Čech 2021 těší přátele historických jablek a hrušek

9. 9. 2021

Nevím sice, jak to vypadá v ostatních pavilonech litoměřické výstavy Zahrada Čech, ale za ten zahrádkářský můžu říct, že se povedl.

Sešlo se v něm přes padesát vzorků do soutěže časopisu Zahrádkář o Křišťálové jablko. Hojně výpěstků je přihlášeno také do skupiny obrů a kuriozit.

Zahrada Čech 2021 vítá zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody v termínu od pátku 10. do středy 15. září.

Také názvy odrůd prozrazují, že nejde o novinky

Odrůdy jablíček na Zahradě Čech 2021: smajlíci dávných časů

Ráj v pavilonu Zahrádkáře

Pro toho, kdo se chce vyznat ve starších a starých odrůdách jablek i hrušek, je pavilon Zahrádkáře rájem. Sešly se v něm vzorky historických odrůd z různých míst země: 

  • Nepřehlédnutelné jsou jablka a hrušky z Jihočeského kraje.
  • K vidění jsou i některé odrůdy prvního šlechtitele ovoce v Evropě, pana Josefa Eduarda Proche. Narodil se před 200 lety.
  • Dále si tu můžete prohlédnout jablka ze středních Čech. Ze zahradnické školy v Děčíně – Libverdě. Z Chebska, Domažlicka nebo rovněž  z druhé strany tamní hranice, z Bavorska.
Jablka k pokoukání na veletrhu Zahrada Čech 2021

Možná je znáte ze své zahrady…

Klidnou atmosféru pavilonu vytvořil jako už tradičně Petr Herynek se svými spolupracovníky.

Takže, všichni ti, pro které je výstaviště v Olomouci daleko a kteří litují, že se nevydají na Hortikomplex za starými odrůdami, se mohou vypravit do Litoměřic.

Pavilon Zahrádkáře na veletrhu Zahrada Čech 2021 se aktuálně stal výbornou příležitostí, jak nahlédnout do živé historie odrůdového  ovoce.

Expozice časopoisu Zahrádkář ve 45. ročníku Zahrady Čech

Pavilon Zahrádkáře na Zahradě Čech 2021 můžete navštívit do středy 15. září

Foto autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

26. 9. 2021

Podzimní dřeviny, které upoutají okrasným plodenstvím

Mnohé z těchto dřevin jsou nejen výraznou okrasou zahrady v tomto období, ale jejich plody přetrvávají na dřevinách dlouho do podzimního i zimního mrazivého období. Bohatě v tomto období plodí okrasné jabloně, mahonie, pámelník okrouhlolistý …

zobrazit další rady a tipy