Truhlíkové rostliny a pokojové květiny chráníme před chladem

10. 9. 2019

Ve druhé polovině září se již běžně objevují noční mrazíky. Pamatujeme proto na všechny choulostivé rostliny a včas je umístíme do bezpečnějších míst.

Choulostivější  rostliny přestěhujeme domů, odolnější stačí přenést jen na tu noc, kdy je mrazík očekáván. Nebo je ochráníme rohožemi, fólií nebo netkanou textilií. Po ránu kryt zase odstraníme.

Podle potřeby omezíme u rostlin přihnojování a zálivku v souladu se zpomalováním růstu, případně je zkrátíme a upravíme povrch nádob dosypáním zeminy.

Pokud se nám podaří ochránit před prvními mrazíky balkonové a okenní truhlíky, budeme se ještě dlouho těšit z krásy rostlin.

Teplé dny i parapet petúniím na sklonku léta svědčí

Petúnie v září na okně září; foto Shutterstock

Pokojovým květinám většinou končí v tomto období letní pobyt venku v zahradě, teplomilné hrnkové květiny přestěhujeme raději dříve.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aby vám nic neuteklo...

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit si časopis darovat předplatné

Kalendárium

18. 2. 2020

Od února přesazujeme pokojové květiny

Od února – krátce před novým růstem – je nejvhodnější období pro přesazování pokojových květin. S prodlužujícím se dnem se začínají připravovat na novou vegetaci. Rostlinu, kterou chceme přesadit, vyklepneme z květináče. Je-li kořenový systém staršího data a příliš hustý, rozrušíme ho, případně část odstraníme.

zobrazit další rady a tipy