S přibývajícím světlem se budí pokojové a nádobové květiny

23. 3. 2020

Doma pěstované květiny nyní přesazujeme, podle jejich potřeby zvyšujeme zálivku. Můžeme začít pomalu s přihnojováním. Pokud se přes zimu vytáhly, seřízneme je a případně i množíme.

Rostliny v nádobách umístěné ve světlých zimovištích – pelargonie, fuchsie, kopretiny polokřovité (Argyranthemum frutescens) sestřiháme a případně nahrnkujeme jednotlivě do čerstvé a kvalitní zeminy.

Do větších květináčů, s drenáží

Kbelíkové rostliny, které slouží přes léto jako mobilní zeleň venku, v tomto období přesazujeme vždy po několika letech do větších nádob. Nejzazší termín přesazení nastává, pokud kořeny začínají vytlačovat bal. Po vyjmutí z květináče bal zachováme, jen mírně rozrušíme okraje. Neprokořeněnou zem vytlačíme. Těmto rostlinám prospívá na dně květináče malá 2–3cm vrstva písku nebo štěrku jako drenáž. Při přesazování používáme pouze kvalitní substrát.

Kalokvět (Agapanthus)

Kalokvět kvete v létě na bezlistých stoncích vysokých více než půl metru. Aby kvetl, potřebuje zimovat v chladu. Ven rostlinu přemístíme v polovině května. Foto Shutterstock.

Patří sem dále: oleandr (Nerium oleander), stálezelený kalokvět (Agapanthus), mučenka (Passiflora), fíkovník smokvoň (Ficus carica), Agave, juka nádherná, ibišek (Hibiscus rosa-sinensis), mračňák (Abutilon), hortenzie topolová (Hydrangea macrophylla), Aucuba, datlovník (Phoenix), vavřín (Laurus), brslen (Euonymus). Začneme u nich pozvolna zvyšovat zálivku a otužujeme je.

Přihlášení k odběru komentářů
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Mějte ze zahrady radost

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

časopis Zahrádkář 4/2024 předplatit →darovat předplatné →

Kalendárium

14. 4. 2024

Jak upravit řezem broskvoň po jarní výsadbě

Nově zakoupenou broskvoň vysazujeme co nejdříve. Při výsadbě provedeme srovnávací řez koruny, aby nadzemní část rostliny odpovídala kořenové části.

zobrazit další rady a tipy
0
Oceníme váš názor či připomínku. Komentujte.x