S přibývajícím světlem se budí pokojové a nádobové květiny

23. 3. 2020

Doma pěstované květiny nyní přesazujeme, podle jejich potřeby zvyšujeme zálivku. Můžeme začít pomalu s přihnojováním. Pokud se přes zimu vytáhly, seřízneme je a případně i množíme.

Rostliny v nádobách umístěné ve světlých zimovištích – pelargonie, fuchsie, kopretiny polokřovité (Argyranthemum frutescens) sestřiháme a případně nahrnkujeme jednotlivě do čerstvé a kvalitní zeminy.

Do větších květináčů, s drenáží

Kbelíkové rostliny, které slouží přes léto jako mobilní zeleň venku, v tomto období přesazujeme vždy po několika letech do větších nádob. Nejzazší termín přesazení nastává, pokud kořeny začínají vytlačovat bal. Po vyjmutí z květináče bal zachováme, jen mírně rozrušíme okraje. Neprokořeněnou zem vytlačíme. Těmto rostlinám prospívá na dně květináče malá 2–3cm vrstva písku nebo štěrku jako drenáž. Při přesazování používáme pouze kvalitní substrát.

Kalokvět (Agapanthus)

Kalokvět kvete v létě na bezlistých stoncích vysokých více než půl metru. Aby kvetl, potřebuje zimovat v chladu. Ven rostlinu přemístíme v polovině května. Foto Shutterstock.

Patří sem dále: oleandr (Nerium oleander), stálezelený kalokvět (Agapanthus), mučenka (Passiflora), fíkovník smokvoň (Ficus carica), Agave, juka nádherná, ibišek (Hibiscus rosa-sinensis), mračňák (Abutilon), hortenzie topolová (Hydrangea macrophylla), Aucuba, datlovník (Phoenix), vavřín (Laurus), brslen (Euonymus). Začneme u nich pozvolna zvyšovat zálivku a otužujeme je.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Aby vám nic neuteklo...

2v1: tipy na zahradu i do kuchyně

předplatit si časopis darovat předplatné

Kalendárium

22. 9. 2020

Tipy k výsadbě cibulovin: skalky, záhony, trávník, truhlíky, růže…

Konec září a také měsíc říjen jsou nejdůležitějším obdobím pro výsadbu cibulovin do trvalkových záhonů, skalek, květináčů a truhlíků pro jarní a předjarní radost z květů. Nezapomeňme přitom na výsadbu ve skupinkách.

zobrazit další rady a tipy